Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Flamingolar Neden Pembe

Katılım
17 Eyl 2018
Mesajlar
660
Tepkime puanı
834
Puanları
93
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Flamingoların rengi neden pembedir? Gri doğan flamingolar nasıl pembe renk alır, renklerini ne etkiler, hakkında bilgi.
Flamingolar Neden Pembe Renktir?
Günbatımından ilham almış gibi görünen canlı pembe ve turuncu tüyleri ile flamingolar, kuş dünyasının en iyi giyinen kuşlarındandır. Yine de böyle doğmamışlar! Bebek flamingolar aslında gri tüylerle doğar.

1545852867534.png


Beslenmeleri sayesinde ayırt edici pembe renkleri zamanla gelişir. Flamingolar ne yer? Bir flamingo diyetinde öncelikle karotenoid adı verilen pigmentlerde bulunan karides ve algler gibi suda yaşayan organizmalar bulunur.

Karotenoidler, karideslerin kaynatıldığında griden pembeye dönmesine neden olan pigmentlerdir. Karotenoidler, flamingo’nun imza rengi olan pembeyi korumak için esastır. Eğer bir flamingo, böceklere, tohumlara veya meyvelere bayılan diğer kuşlara benzer bir yemek planı benimsemiş olsaydı, tüyleri sonunda beyaz ya da soluk pembe olurdu.
Algler, ailemizin bakkal listesinin başında olmasa da insanlar da karotenoidler bakımından zengin yiyecekleri yerler. Bu pigmentler, havuç, kayısı, kabak, mango ve tatlı patates dahil sevdiğimiz kırmızı, sarı ve turuncu meyve ve sebzelerin çoğunun renginden sorumludur. Bununla birlikte, çeşitli ve dengeli beslenmeler sayesinde, karotenoid dolgulu yiyeceklerin tadını, cildimizin gece boyunca rengini değiştireceği endişesi duymadan çıkarabiliriz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular