Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Felsefe Sohbet

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Felsefe sohbet, varlığın en merkezi noktasında oluşmuş en derin düşünme tarzıdır. Victor Hugo'nun da dediği gibi "Felsefe düşüncenin mikroskobudur."

Hayata karşı, topluma ve kendimize karşı bir duruşumuz, tavrımız ve anlamlandırma şeklimiz vardır.
felsefe-sohbet.jpg

Tüm bunların gelişimi eski çağlarda başlamış, Aristo, Platon, Thales, Pisagor gibi antik çağ filozoflarının öğrencileriyle yaptıkları felsefi sohbetler, yaşamı sorgulayan açık zihinlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Felsefe Sohbet Hizmetimiz Ücretsizdir

Günümüzde felsefe sohbet artık büyük salonlarda değil online chat odalarında felsefe chat olarak kitlesine hitap etmektedir.

Gelişen teknoloji ile farklı mekan ve şekillerde yapılan eğitici sohbetler de felsefe ile toplumun ilerlemesi, olgunluk noktasına ulaşması açısından büyük önem taşımaktadır.

Felsefenin geniş kitlelere yayılması; cehalet, şiddet, bencillik, yozlaşma, adaletsizlik, suç eğilimi gibi insanlığa zarar veren tutum ve davranışların sorgulanıp eleştirilmesini sağlayacak ve erdem, adalet, ahlak, bilimsellik, sanat gibi olguların ön plana çıkmasında katkıda bulunacaktır. Bu açıdan Felsefenin önemi büyüktür.

İdeal bir toplum için tüm bireylerin kendi yaşam alanlarında en doğruyu uygulamaları erdemli olmanın bir kuralıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular