Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook’u Eski Arayüze Döndüren Chrome Eklentisi

Katılım
2 Haz 2019
Mesajlar
3,417
Tepkime puanı
6,736
Puanları
113
Yaş
46
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Sosyal medyanın en önemli aktörlerinden olan Facebook’un yeni arayüzünden şikayetçi olanlardansanız bu yeni Google Chrome eklentisi tam olarak size hitap ediyor.

Facebook, ele geçiremediği tek büyük rakibi olan Twitter’la arasındaki farkları azaltmak amacıyla yeni bir arayüz geliştirmeye karar vermişti. Firmanın geçen yılki F8 etkinliğinde Twitter benzeri kullanıcı arayüzünün geleceğini öğrenmiştik.
Aylar süren beta test aşamasından sonra sosyal medya devi, klasik Facebook arayüzünün artık kullanımda olmayacağını açıkladı. Eski tasarımı sevenler ise yeni arayüzde sıkışıp kalmaktan hiç de memnun olmadıklarını bir süredir dile getiriyordu.
Chrome eklentisi ile eskiye dönüş

Facebook’un kararından rahatsız olan bir kullanıcı, “Old Layout” (eski düzen) adlı bir Chrome eklentisi geliştirdi. Bu eklenti kısaca Facebook’u daha önce alışılmış olan arayüze geri döndürüyor ve alışkanlıklarınızı değiştirmemenizi sağlıyor.

Web geliştirici olan Matt Kruse’un eseri olan eklenti, klasik görünüşe geri dönmeyi oldukça kolay hale getiriyor. Arayüz değişimini gerçekleştirmek için herhangi bir konfigürasyon ayarı değiştirmenin gerekmemesi de eklentiyi herkes tarafından kullanılabilir hale getiriyor.
Facebook arayüzü eski haline nasıl getirilir
282c55e09e6e22893f00b364c698200589e624f9.jpg

Yeni Google Chrome eklentisi “Old Layout” bu ihtiyaca cevap verirken kullanması da oldukça kolay bir özellik olarak göze çarpıyor. Tek yapılması gereken, indirilen uygulamayı Google Chrome’a kurmak.

Eklentinin nasıl çalıştığı sorusunun cevabı ise oldukça basit. Teknik olarak Facebook, kullandığınız tarayıcı yeni arayüzü desteklemiyorsa eski arayüzü kullanmanıza engel olmuyor. Bu eklenti de Facebook sunucularının daha eski bir Chrome sürümü kullanıyormuşsunuz gibi düşünmesine neden oluyor. Bu nedenle eklentiyi çalıştırdığınızda Facebook tarayıcınızı güncellemenizi isteyebilir. Eklentiyi devre dışı bıraktığınızda ise böyle bir uyarı görmeyeceksiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular