Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Facebook çocuk uygulaması; Messenger Kids

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Facebook çocuklar uygulamasındaki kusur çocukların onaylanmamış kullanıcılarla sohbet etmesine izin verir

Facebook Pazartesi günü yaptığı açıklamada, "teknik bir hatanın" şirketin mesajlaşma uygulamasını kullanan çocuklar için ebeveynleri tarafından onaylanmayan kişilerle grup sohbetlerine katılmalarına izin verdiğini söyledi.

Messenger Kids adlı uygulama, 6-12 yaş arasındaki çocukların, ailelerinin ve ailelerinin kabul ettiği arkadaşlarlmesajlaşmasını ve görüntülü göndermesini sağlar.
5908

Örneğin, uygulamayı kullanan bir kız ailesi tarafından onaylanan bir arkadaş tarafından davet edildiyse grup sohbetlerine katılabilir. Kusur nedeniyle, bu grup sohbetleri, kızın ailesi tarafından onaylanmayan kullanıcıları da içerebilir. Ancak Facebook, bu grup üyelerinin arkadaşlarının ailesi tarafından onaylandığını söyledi.

Bir Facebook sözcüsü yaptığı açıklamada, "Kısa bir süre önce Messenger Kids'in bazı ebeveynlerine az sayıda grup sohbeti etkilediğini tespit ettiğimiz teknik bir hata hakkında bilgi verdik." Dedi. “Etkilenen sohbetleri kapattık ve ebeveynlere Messenger Kids ve çevrimiçi güvenlik konusunda ek kaynaklar sağladık.”
Sözcü, Facebook'un hala hatanın nasıl olduğunu araştırdığını, ancak sorunu çözdüğünü söyledi. Sosyal medya devinin bu hatayı nasıl öğrendiği hakkında soruları cevaplayamadı.

Bu kusur hakkında daha önce bildirilen Verge , "hatanın uygulamada ne kadar süreyle bulunduğunun belirsiz olduğunu" söyledi.
Uygulama, Aralık 2017'deki lansmanından bu yana tartışmalı. Çocuk savunuculuğu grupları, bir çocuğun çevrimiçi gizliliğini korumayı amaçlayan federal bir yasayı ihlal ettiği iddiasıyla Facebook'u sürekli kapatmaya çağırdı .
Facebook, Messenger Kids'ı kaç kişinin kullandığını paylaşmadı. Aralık ayında, pazar araştırması şirketi Sensor Tower, uygulamanın ABD, Kanada, Meksika, Tayland ve Peru'daki 2,8 milyon App Store ve Google Play kullanıcısı tarafından yüklendiğini tahmin ediyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)