Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Evcil Hayvan Beslemenin Faydaları

  • Konbuyu başlatan Muzik
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 2:30

Muzik

evcil-hayvan.jpg


Evde balık beslemek bile size pozitif fayda sağlar. Hayvan beslemek yalnızlığı giderir, stresi azaltır, sosyal iletişimi güçlendirir, egzersiz yapmanız için sizi teşvik eder ve karşılıksız sevgi hissetmenizi sağlar. Hayvan beslemenin kişilerin daha uzun yaşamalarını sağladığı bile kanıtlanmıştır.

Hayvan beslemek sağlığınızı nasıl etkiler?

Birçok hayvan sahibi, hayvan beslemenin onları ne kadar mutlu ettiğinden bahsederler ve bundan bahsederken, hayvan beslemenin sağlığa ve ruha faydalarını bilmezler bile! Yapılan araştırmalar, hayvan beslemenin mutluluktan çok daha fazlasını verdiğini kanıtlamıştır. Özellikle köpek beslemenin kalp hastalıklarına yakalanma riskini azalttığı bilinmektedir.

İşte hayvan beslemenin kanıtlanmış faydaları;

Hayvan sahipleri, hayvan beslemeyenlere göre, depresyona daha az yakalanırlar.
Evcil hayvan besleyenlerin tansiyonu daha düzenli olur ve stresli durumlarda daha sakin kalabilirler.
Hayvanlarla oyun oynamak serotonin ve dopamin salgılatarak, rahatlamanızı ve sakinleşmenizi sağlar.
Evcil hayvan sahiplerinin zararlı kolesterol seviyeleri daha düşüktür, bu sayede kalp hastalıklarına yakalanma ihtimalleri de düşer.
Evcil hayvan besleyen ve kalp krizi geçiren birinin iyileşme ihtimali daha yüksektir.
65 yaşın üstündeki evcil hayvan sahipleri, hayvan beslemeyen yaşıtlarına oranla, daha az doktora gitme ihtiyacı yaşarlar.
Köpek besleyen insanlar daha çok egzersiz yaparlar ve bu sayede daha sağlıklı olurlar. Köpek beslemeyen, kedi ya da balık bile besleyen hayvan sahipleri bile beslemeyenlere göre daha sağlıklıdırlar.


Evcil hayvan beslemek, insanların en temel ihtiyaçları olan dokunma hissini yaşamalarını sağlar. Hapiste yatan suçluların bile hayvan beslemelerine izin veren hapishaneler vardır. Bu sayede, suçluların, davranışlarında düzelme olduğu gözlemlenmiştir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)