Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ev Taşırken Kolaylık Sağlayacak Öneriler

  • Konbuyu başlatan Muzik
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 2:56

Muzik

timthumb.php


Ev değiştirmenin en sıkıcı yönlerinden biri olan eşya taşıma çoğunlukla varlığını bile unuttuğun eşyalarında ortaya çıkması ile birlikte adeta kabusa döner. Ev taşıma fikri oluştuğunda yapacağınız işleri sıraya koymanız ve oda oda eşyaları önem ölçüsüne göre kolilemeye başlamanız işinizi hem kolaylaştırır hemde ihtiyaç halinde daha rahat bulmanızı sağlar.
Taşınırken eşyaların toparlanması ve kolilenmesi konusunda duyulan endişe herkesin ortak kabusu halindedir. Bir ev dolusu eşyanın nasıl kolilere sığdırılacağı konusunda duyulan endişe önceden hazırlayacağınız faaliyet listesi ile taşınmak daha kolay bir hale gelicektir. Öncelikli olarak işinize yaramayan ve artık kullanmadığınız eşyalardan kurtulmanız yapmanız gereken işlerin başında geliyor.Yenilemeyi düşündüğünüz eşyalarınızda varsa tüm bu atıl duruma çıkan eşyaların dağıtılması ev taşıma işinde size büyük kolaylık sağlayacaktır.
Öte yandan evden eve nakliye firması ile çalışacaksanız bir eşyanızı dahi yerinden kımıldatmanıza gerek yok. Çünkü ev taşıma işini profesyonel olarak yapan bir çok nakliye firması özel kolileri aracılığı ile çok sayıda elemanın yardımı ile eşyanızı yeni evinize güvenli bir biçimde taşıyor.

Öte yandan klasik bir ev taşımada uygulayacağınız bir kaç pratik yöntemle kısa zamanda kocaman evinizi küçük kolilerin içine sığdırabilirsiniz. Oda oda kolileme işlemini yapmanız ve bu kolileride kırılacaklar ve kırılmayacaklar olarak ayırmanız eşyanızın güvenliği içinde önemlidir. Kolilerin üzerlerine düşeceğiniz notlar ise daha sonra aradığınızı bulma açısından size yön gösterir.
Pratik taşıma önerilerinden biride hazırladığınız her kolinin maksimum 30 kiloyu geçmemesine dikkat etmeniz ve altının sağlamlığından emin olmak için iki defa koli bandı ile bantlamanızdır. Sık kullandığınız eşyaları en son kolilemeyi tercih edin ve üzerlerine not almayı ihmal etmeyin.
Ev taşırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında taşındığınız eve geldikten sonra izleyeceğiniz yol olur.Örneğin yeni eve taşındığınızda öncelikli olarak sık kullandığınız eşyaların olduğu koliyi açmanız size büyük kolaylık sağlayacaktır.Taşıma işlemini sonrasında nakliye sırasında kırılan eşya olup olmadığını kontrol etmenizde fayda vardır. Çünkü çoğu nakliye firmasında eşyalarınız herhangi bir zarara karşın sigortalanmıştır. Öte yandan kolileri aynı anda açmaya çalışmanız hem işinizi uzatacağından hemde dağınık bir görüntü yaratacağından önerilmez. Tek tek oda oda açılarak yerleştirilecek koliler ise en fazla üç gününüzü alacaktır.

 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular