Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Erykah Badu

Katılım
14 Eyl 2018
Mesajlar
2,971
Tepkime puanı
870
Puanları
113
Yaş
42
Konum
istanbuL
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Erykah Badu 26 Şubat 1971 tarihinde Dallas Erica Abi Wright, Teksas doğumlu. Annesi, hayatlarında ailenin erken terk yalnız kardeşi (Jabbada) ve kız kardeşi (Nayrok) babalarının sonra, William Wright Jr, onu kaldırdı. Ailesi için sağlamak için, çocukların büyükannesi sık Erykah annesi Kolleen Maria Gipson (Wright), tiyatro yapımları bir aktris olarak görevini yerine getirirken onlara bakmakta yardım etti. Annesi tarafından etkilenerek, Erykah şarkı ve Dallas Tiyatro Merkezi'nde annesi ile dans, 4 yaşında şov dünyası onu ilk tadı vardı. Erykah Badu Dallas Odak noktasının sahibi, Teksas oldu.
14 yaşına geldiğinde, Erykah Roy Hargrove gibi yetenek yanında yerel bir radyo istasyonu için serbest stil oldu. Diye onu sıkıca orijinal adı onu köle ismi olduğuna inanılan olarak ona gençliğinde, o, Erica Erykah onun adının yazımını değiştirmeye karar verdi.Terim 'kah' iç benlik belirtir. Badu sevdiği caz scat ses ve aynı zamanda Gana Akan'ın insanlar için kullanılan 10. doğan çocuk için bir Afrikalı adıdır.
Sahne ve Görsel Sanatlar Booker T. Washington Lisesi'nden mezun olduktan sonra, Badu tarihsel olarak siyah kolej Grambling State Üniversitesi'nde tiyatro okumaya başladı. Müzik tam zamanlı odaklanan, o mezun önce 1993 yılında üniversiteden ayrıldı ve kendisini desteklemek için çeşitli asgari ücret işler aldı. O Güney Dallas Kültür Merkezi'nde çocuklar için drama ve dans dersleri verdi. Çalışma ve kuzeni, Robert "Ücretsiz" Bradford ile turne, o, "Sizin Değerli Aşk, D'Angelo ile bir düet Badu kurmak Kedar Massenburg, dikkatini çeken bir 19 şarkılık demo, Country Cousins, kaydedilen "ve sonunda Universal Records ile bir albüm anlaşması için onu imzaladı.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)