Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Erkeklerin Psikolojik İhtiyaçları Nelerdir?

  • Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:43

Eqe

Erkeklerin Psikolojik İhtiyaçları Nelerdir?
Erkeklerin psikolojik ihtiyaçları kadınlardan farklılık gösterir çünkü erkekler sorunları çözme konusunda farklı davranırlar. Erkeklerle kadınların psikolojik ihtiyaçları arasındaki farklılıkları anlamak, iki cinsin aralarındaki ilişkiyi nasıl sağladıklarını anlamamıza da yardımcı olacaktır.

Aidiyet Duygusu: Erkekler bir gruba ait olmak isterler. Kendilerine olan saygılarını sürdürmek için başkalarının saygısını ve hayranlığını da isterler. Diğerlerinden saygı görmek; yeterince para kazanmak ya da iyi baba ve eş olabilmek gibi kriterleri olan doğru hayatı yaşadığınızın doğrulamasını sunar. Arkadaşlar, aile üyeleri ve sevgililer ile ilişkiler söz konusu olduğunda erkekler de en az kadınlar kadar doğrulanmaya ihtiyaç duyarlar. Etkileşimde oldukları insanlar tarafından kabul gördüklerini hissetmek, erkekler için en az psikolojik sağlıkları kadar önemlidir.

Gurur: Gurur duygusunu sağlamak için erkekler yetkin ve akıllı hissetmeye ihtiyaç duyarlar. Ne yaptıklarını bildiklerinden emin ve sorun çözme konusunda yetkin olmak isterler.

Sevgi ve Şefkat: Kadınlar gibi erkeklerin de sevgiye ve şefkate ihtiyaçları vardır. Aile üyelerinin onları sevdiklerini ve desteklediklerini hissetmek isterler. Erkeklerin duygusal olarak mükemmel hissedebilmeleri için zevk almaya ve fiziksel şefkate ihtiyaçları vardır.

Kendini Gerçekleştirme: Erkeklerin duygusal olarak sağlıklı olabilmeleri için kendilerini gerçekleştirmeye ihtiyaçları vardır. Her erkek kendi çıkarlarını düşünmeye ve kimlik duygusuna ihtiyaç duyar.


 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular