Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

En İyi 20 Mobil Teknoloji Uygulama Trendleri 2020

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

2019 yılını müteşekkir bir kalple ve 2020'yi karşılama huşu ile tamamlamak üzereyiz. Bugüne kadar gördüğümüz teknoloji gelişiminden çok, mobil teknoloji uygulamaları geliştirme, önümüzdeki yıl daha heyecan verici özelliklerle daha fazla yer kaplayacak.
Uygulamalar mobil olarak besleniyor ve şimdiye kadar hiç kimsenin hayal bile etmediği ileri düzeyde zekaya sahip olma şansını yakalayın. 2020, her işletmenin yanı sıra tek kullanıcıların da her şeyi gezinmesi ve her şeyi alması için büyük bir yıl olacak.

Sizce mobil uygulamalar gelecek mi?

2018 yılında konsept mobil uygulamasının tanıtımından bu yana, her yıl 1 milyardan fazla akıllı telefon ve 179 milyar mobil uygulama indirildi. Bu nedenle, mobil geliştirme gelecekte mutlak bir hak teknolojisi olabilir. Statista raporunda, mobil kullanıcıların yaklaşık 178,1 milyar uygulama indirdiği ve bu sayının 2022'de 258,2 milyar olması bekleniyor.

Mobil Teknoloji Geliştirmesi Neden Gereklidir?
Necessity-of-mobile-tech-img.jpg


Mobil teknoloji, etkileşimli kullanıcı arayüzü, yatırım, teknoloji geliştirme ve hala canlılık ile geçtiğimiz yüzyıldaki desteğini katlanarak artırdı. İnternet Bağlantısı ve düzenli İşletim Sistemi güncellemesi, diğer teknolojiler arasında öne çıkmak için mobil teknolojideki en son trendlerden yararlanır. Uzak alanlarda sinyal alımında iyileşme, iş adamları arasında gerçek zamanlı bağlantı, her zaman dosya paylaşımı, GPS, eğlence vb. Tüm bunlar mobil teknoloji ilerlemesini günümüz işinde önemli kılmaktadır. Mobil Teknoloji uygulama trendleri , tüketici ihtiyaçlarını karşılamak ve hayatı güvenilir kılmak için geleceğe sahiptir.

Daha fazla gecikmeden, konuya atlayalım Mobil uygulama geliştirmedeki yeni trendler nelerdir?

Aşağıda, Bilgi Teknolojileri 2020'de yaklaşan mobil uygulama geliştirme trendlerinin listesi bulunmaktadır .
 • AI ve ML için Büyük Beklenti
 • Giyilebilir Cihazlara Artan Talep
 • Nesnelerin interneti
 • Chatbot Destekli Mobil Teknoloji Uygulamaları
 • Uygulama Güvenliği Daha Fazla Dikkat Çekmek İçin
 • Mobil UI / UX ile Daha Fazla Katılım
 • AR / VR için Öncü Başlangıç
 • AMP ile Özelleştirilmiş Mobil Sayfalar
 • Kurumsal Mobil Yönetim
 • Mobil E-Ticarette Geliştirme
 • Anında Uygulamalar
 • Blockchain için bir başlangıç
 • Uygulama Performans Yönetimi (APM)
 • Beacon Teknolojisinin Yükselişi
 • Kablosuz 5G Teknolojisi
 • İsteğe Bağlı Diğer Uygulamalar
 • Depolama, Bulut Platformuna Daha Çok Odaklanacak
 • Mobil Ödeme Uygulamaları
 • Uç Bilgi İşlem
 • Otomasyon Geleceği Devralıyor
Listelenen teknoloji trendleri aşağıda beklenen gelecek kapsamıyla açıklanmaktadır.

AI ve ML için Büyük Beklenti

2.1.jpg


Günümüzde Yapay Zeka teknolojisi herkes için bilinen bir konudur ve teknisyenin iniş ve çıkışları boyunca keskin bir gözlemi olmuştur. 2020'de AI ve ML, akıllı telefonlar üzerindeki etkisi hype'ın ötesinde olduğu için en popüler trendleri paylaşıyor. Birbirleriyle bağlantılı olarak, gerçek zamanlı uygulamalar aracılığıyla değerli hizmetler sunmak için harikalar yaratabilir.

Giyilebilir Cihazlara Artan Talep
3.1.jpg


Her teknoloji değerlendirmesinde ilerlerken, uzmanlar uygulamaya geçirilen yenilikçi fikirler getiriyor. Akıllı giyilebilir cihazlar geliştirme çabanız için Apple'a teşekkürler . Oldukça iyi bir ilerleme kaydetmiş gibi görünse de, mevcut tüm uygulamalar sadece yardım yüzeyini sıyırdı. 2020 modaya uygun giyilebilir cihazlar için umut verici bir yıl olacak.

Nesnelerin interneti

4.jpg


Nesnelerin İnterneti zaten adını dünyaya yerleştirmiş ve ününü daha da korumaya devam edecektir. Çeşitli endüstrileri üretken sektörlere dönüştürdü ve daha iyi müşteri deneyimi için perakende endüstrileri üzerinde çalışmaya devam edecek .
Bildirildiğine göre sağlık kuruluşlarının% 85'i IoT teknolojisine sahiptir ve 2020 için takviye kapsamı daha yüksek hasta bakımı için sonsuz olacaktır.

Chatbot Destekli Mobil Teknoloji Uygulamaları

5.jpeg


Chatbot'lar bir önceki yıla göre ilerlemeye doğru bir adım önde. Ortada bir düşüşle karşılaşmasına rağmen, AI ile kombinasyonu kayda değerdir. Chatbot'lar kitleyi hedeflemek ve müşteri gereksinimlerini anlamak konusunda daha akıllı hale gelir.
Yeni Yıl, Chatbotların müşteri ilişkileri yönetimi altında sıkıcı görevleri kolaylaştırması için öngörülemeyen fırsatlar ayırıyor. İstatistiklere göre, Global Chatbot pazarının yaklaşık büyümesi, 2016'dan itibaren 1000 ABD Doları tutarında istikrarlı bir artışla 1250 milyon ABD Doları olacaktır.

Uygulama Güvenliği Daha Fazla Dikkat Çekmek İçin

6.png


Uygulama güvenliği hepimiz için yeni bir konu. Facebook ve Google bu yıl boyunca birçok güvenlik sorunu yaşamıştı . Uygulama geliştiricilerinin siber güvenliğe değerli zaman ayırma ve masadaki karışıklığı gidermenin zamanı geldi .

Mobil UI / UX ile Daha Fazla Katılım

3.jpg


Yıldan yıla teknoloji, kullanıcı arayüzünü ve kullanıcı deneyimini geliştirebilecek yeni tasarım ve servisle güncellemeye devam ediyor . İstatistiksel rapora dayanarak, uygulamaların yalnızca% 50'si indirilir ve bunların% 21'i yalnızca bir kez kullanılır. Bu nedenle, 2020, UI / UX'i umut verici bir konuma yükseltmek için meşgul yıl olacaktır.

AR / VR için Öncü Başlangıç

8.png


iOS ve Android oyun mağazaları, tek kullanıcılar ve işyeri avantajları için 2200'den fazla AR uygulaması tanıttı. Bunlar arasında, AR uygulamalarının çoğu, dünya çapında gençlerin kalbini kazanan popüler bir Pokémon Go gibi oyunlar.
Kuşkusuz, AR ve Sanal Gerçeklik , sektörü hala medya dünyasına ve imalat sanayilerine büyük gelişmeler getirmeye ikna etmektedir.

AMP ve EMM ile Özelleştirilmiş Mobil Sayfalar

9.jpg


Uygulama Performans Yönetimi (AMP) ve Kurumsal Mobil Yönetim (EMM), Google arama 2016'da sunulan entegre önlemlerden biridir. AMP uygulama çerçevesi ile birlikte, uygulama performansını bozan kötü amaçlı sorunları ortadan kaldırabilir. Bu, KG test kullanıcılarının 2020 yılına kadar performansı dengelemeleri için önemli araçlardan biri oldu.

Mobil E-Ticarette Geliştirme

10.jpg


Kolay ödeme yöntemi müşterilerin bugünkü senaryoda talep ettiği şeydir. Geleneksel satın alma yönteminden kademeli bir sapma oldu. Ödeme yöntemleri tek bir kredi / banka kartı kaydırmasından mobil cüzdanlara ve dijital para birimlerine kadar değişir.
Teknolojiye eşdeğer olan insanlar dijital devrimin sonucudur. Ancak güvenlik, çevrimiçi ödeme ağ geçitleri aracılığıyla dikkate alınması gereken önemli bir faktördür . Mobil teknoloji Güvenli şifrelemeye sahip uygulamalar 2020'de daha yoğun bir alan olacaktır.

Anında Uygulamalar

7.jpg


Yerel mobil uygulamalar , daha küçük boyutlu, kullanıcı dostu, gerçek zamanlı kullanımı ve indirme gerekli olmayan anlık uygulamalardır. İnsanlar daha az yükleme süresine ve daha iyi kullanıcı deneyimine sahip uygulamalar talep ettikçe, anlık uygulamalar en iyi trend olacak ve böylece 2020'ye yeni bir başlık ekleyecektir.

Blockchain için bir başlangıç

Blockchain tarafından daha önce yapılan kitlesel girişlere rağmen , birçok kişi blockchain'in sadece kripto para birimleri ile iyi gittiğine karar veriyor. Ama gerçek gizli kalıyor.
Blockchain 2008'de icat edilmiş olsa da, Blockchain hakkındaki referanslar finansal kurumların ve girişimcilerin faydasını elde etmesi 10 yıl sürdü.
blockchain-img.jpg


2020, Blockchain için kesin bir oyun değiştirme yılı olacak, uygulama geliştiricileri ise gelişimdeki önemine göz atmaya başladı.
Deloitte anketine göre,
 • Teknoloji meraklısı yönetici ekiplerin% 74'ü Blockchain teknolojisinde büyük bir iş potansiyeli olduğuna inanıyor.
 • Şirketlerin% 23'ü 2019 yılında 5 milyon dolardan 10 milyon dolara blockchain teknolojisine yatırım yaptı.
Wall Street Journal'dan,
 • Giderek artan sayıda gıda şirketi ve perakendeci blockchain teknolojisini deniyor.
Yukarıdaki ayrıntılar, 2020'de yeni bir başlık yapmak için Blockchain'in ortaya çıktığını gösteriyor.
Uygulandığında, Blockchain, listelenen temel faydalarla daha güvenli ve gelişmiş uygulamalar sağlayabilir:
 • şeffaflık
 • Hızlı ve Güvenli İşlemler
 • Güvenli dahili e-cüzdan
 • Basitlik
 • Geliştirilmiş veri koruması ve artık veri kaybı yok
Uygulama Performans Yönetimi
Uygulama Performans Yönetimi (APM) basitçe uygulama izleme araçlarıdır ve bir platformda uygulamanın performansını yönetir.
Mobil uygulamaların performansının birinden diğerine değiştiği açıkça belirtilmelidir. Kullanıcıların Google'ın platformlarını geliştirdiği bir uygulama yazılımından en iyi hizmeti almasını sağlamak için.

APM-img.jpg


Google tarafından atılan bu adımlar nedeniyle bir uygulamaya erişirken herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Beacon Teknolojisinin Yükselişi

Beacon'lar bluetooth'a bağlandığında sinyal göndermek için verici olarak kullanılan cihazlardır. Satışa dayalı bilgi alışverişinde yardımcı olur.
Bluetooth Beacon izleme , bir IoT cihazlarına bağlandığında çok faydalı olabilir.
beacon-tech-img.jpg

Beacons Technology, mobil uygulama geliştirmede ilk izlenimi ve yaklaşan eğilimi gösteriyor. Teknoloji yavaş yavaş oteller, sağlık, perakende, gıda hizmetleri, lojistik vb.
Peki, işaret teknolojisi kullanan 2020 için mobil uygulama trendleri nelerdir?
 • AI kazınmış yongalar
 • Mobil ödeme işaretleriyle kolay işlemler
 • Otomatik makine öğrenimi
 • Beacon hazine avı
Hillshire'un pazarlamasına göre, beacon'ların fırlatılmasından sonraki iki gün içinde 6000 müşteri kaydedildi.
Daha iyi müşteri katılımı için işaret teknolojisi yardımcı olabilir. Yaklaşık olarak, şirketlerin% 70'i Boston Perakende Ortakları Birliği tarafından onaylandığı şekliyle fenerler kurmayı planladı.
2020 yılına kadar 400 milyon fenere ulaşması beklenen büyüme ile Beacon teknolojisinin trendlerini öğrenmek için doğru zaman.

Kablosuz 5G Ağı

5g-img.jpg

2020 yılına kadar, dünya hızlı işleyen uygulamaların kontrolü altında olacaktı. Yukarıda belirtilen tüm eğilimler sadece hızlı internet bağlantısının uygulanmasıyla başarılı olmaktadır.
5G kablosuz teknolojisinin , yüksek internet hızı, yüksek kapasite bağlantısı, gelişmiş mobil teknolojiler ve düşük gecikme süresi ile önümüzdeki yıl mükemmel alanını kazanması bekleniyor . Bunlar 2020 ve gelecek için daha iyi bir platform oluşturabilir.

İsteğe Bağlı Diğer Uygulamalar

ondemand-apps-img.jpg


İsteğe bağlı uygulamaları kullanan kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte, uygulamaların başlangıcından bu yana uygulamalarda işler daha ilginç hale gelmektedir.
Akıllı telefonlar, düzenli ve profesyonel yaşamın tüm gerekli bileşenlerini tutar ve kullanıcıların ihtiyaç duyduğu hız, kullanışlı ve kullanımı kolaydır. Kullanıcılar talep üzerine her şeyi anında yapmayı tercih ederken, uygulamalar zamandan, enerjiden ve masraflardan tasarruf etmek için oradadır. Sonuçta, kim Uber'i duymadı?
Burson-Marsteller'ın talep üzerine ekonomi anketine göre,
 • Talep üzerine hizmet sunanların yaklaşık% 64'ü mali istatistiklerinin gelecek yıl iyileşeceğini tahmin ediyordu.
 • İsteğe bağlı uygulama çözümleri hizmeti kullanan veya sunanların% 41'i kentsel alanlardan gelmektedir.
Intuit'in talep üzerine ekonomi anketine göre,
 • İsteğe bağlı ekonomideki işçilerin yaklaşık% 81'i gelecek yıl aynı sağlayıcı ile çalışmaya devam etmeyi planlıyor.
Depolama, Bulut Platformuna Daha Çok Odaklanacak

Konu ile ilgili olarak, mobil uygulama ve teknolojilerinde eğimli bir artış olacak. Bu, geliştiricilerin yeni trendler yaratmaları için yeni bir fırsat oluştursa da, asıl sorun depolamada yatıyor.
Bulut bilişim bu sorunu herkesin daha fazla veri depolamasını ve her yerden çalışmasını kolaylaştırabilir. Google Drive, Dropbox gibi, 2020'de çıkan owncloud, bulut hizmet sağlayıcıları için daha fazla kar elde etmek üzeredir.
cloud-storage-img.jpg

Bulut bilişimin faydaları ,
 • Güvenli depolama
 • Otomatik yazılım güncellemeleri
 • Veri kaybı önleme
 • Olağanüstü durum kurtarma
 • Daha Fazla Bilgi
Mobil Ödeme Uygulamaları

Günümüzde perakende alışveriş E-Ticaret platformu üzerinden gerçekleşmekte ve hızla gelişen sektörlerden biri olarak kabul edilmektedir.
Online alışveriş yapanlar ödemelerini çevrimiçi yapmayı tercih ediyorlar ve geleneksel satın almalar çoktan gitti. Akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler ile çevrimiçi ödeme kolaylaşıyor.
mobile-payment-apps-img.jpg


Daha da önemlisi, e-cüzdan, Google Pay, Google mobil ödeme uygulamaları ve diğer ödeme uygulamalarının tanıtımı, kuşakınızı çevrimiçi ödemelere bağlı kalmaya teşvik ediyor.
Statista raporuna göre, mobil ödeme dünya çapında 1 Trilyon doları aşacak. 2020'de, mobil ödeme uygulamaları geliştirmede yavaşlama olmayacak ve -ticaretten mcommerce'ye geçiş olmayacak.

Uç Bilgi İşlem

Biliyorum… Biliyorum… Bu konu daha önce tartışılan diğer teknoloji trendleri gibi tanıdık değil. Şimdi bu konuya girelim ...

Edge Computing nedir?

edge-computing-img1.jpg

Edge Computing, bilgi işlemenin, içerik içeriği toplamanın ve dağıtımının her şeyin bilgi kaynağına yakın olduğu bir bilgi işlem öğesidir.
Gecikme, Bant genişliği kısıtlamaları, bağlanabilirlik ve daha yüksek işlevsellik, kaynak tarafında yer alan avantajlardan bazılarıdır.
Ön plana çıkacak geleceğin teknoloji trendlerinden birinin Edge Computing olacağı tahmin ediliyor. İşletmeler bulut depolama platformlarıyla rahat olsa da, trendler yakında mobil uç bilgi işleme doğru ilerleyecek .
Bu nedenle, gelecekteki teknolojik eğilimlerle ilerlemek isteyen işletmeler, kenar tabanlı tasarım kalıpları kullanmaya başlamalıdır.
2020 yılında yeni bir teknoloji olarak, tüm IoT cihazlarının bulunduğu yerden analiz yapabileceği ve bu sonuçları herhangi bir özel işlem için kullanacağı akıllı bir ağ oluşturmak için daha fazla dikkat çekeceğine inanılıyor.

Otomasyon Geleceği Devralıyor

automation-img.jpg


Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi , en son 2020 teknoloji trendlerine eklendiğinde, otomasyon için yer yoksa ne olur?
Otomasyon yapay zeka ile umut verici bir yer tutabilir. Otomasyon sistemlerinin 2020'nin en çok beklenen teknolojisi olabilmesinin birkaç yolu vardır .
Robotik, yapay zeka ve makine öğrenimi ile birleştirilen bu otomasyon, endüstrideki operasyonları düzene sokabilir.

Sonuç

Geleceğe yönelik teknoloji trendlerini listelemek, eldeki tüm destekleyici verilerle kolay olacak. Gideceği yoldaki ilerlemeyle birlikte açıkça tahmin edilemez. Mobil uygulama geliştirme trendleri son yıllarda dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara ulaşmayı başardı. Yeni bir yılı karşılamaya yöneldikçe, mobil uygulama geliştirmenin geleceği hakkında bilgi sahibi olması beklenen yıldız beyinleri hala var.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)