Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

EN ENTERESAN BİLGİLER

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,154
Tepkime puanı
2,940
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

1. Erkekler, güneşli günlerde şiddete daha fazla eğilimlidirler.İsrail'deki Ben Gurion Üniversitesi uzmanlarının şiddetle alakalı olarak yapmış oldukları araştırmada cinayet suçlarının yaz aylarında 3 kat daha çok işlendiğini ve katillerin çoğunun erkek olduğunu tespit etmişlerdir. Serotonin hormonununun şiddete meyilli kişilerde daha düşük olduğu da araştırma verileri arasında bulunuyor.

2. Dişi battaniye ahtapotu, erkek battaniye ahtapotundan 40.000 kat daha büyüktür.Bilim insanları 2002 senesine dek tek bir erkek battaniye ahtapotu elde edemediler. Çünkü o seneye kadar bu türün dişisiyle erkekleri arasındaki boyutlarının farkı bilinemiyordu. Bu türün dişileri 2 metreye kadar büyüyebilirken, erkek olanlar yalnızca 1-2 santimetreye kadar büyüyorlar.

3. Evcilleştirilen ve kokuları yok edilmiş kokarcalar müthiş ev hayvanları oluyorlar.Bu tatlı hayvanlar çok sevgi dolu ve uysal hayvanlardır, onlara çok fazla şey öğretebilirsiniz.

4.Şayet birinin ten kokusunun çekici olduğunu düşünüyorsanız, bu onların bağışıklık sistemi genlerinin sizinkilerden farklıdır demektir.

5. Bal arılarının en irisi Himalaya Bal Arısı, kabilelerin topladığı halüsinojenik bir bal yapar.

6.Kadınlardaki sinir reseptörü sayısı erkeklerdekinin iki katıdır; bu nedenle acıyı daha yoğun hissederler. Ama, acıya karşı dayanıklılıkları da daha çoktur.

7. Bilim insanları günümüzde göz nakli yapmanın daha bir yolunu bulamamıştır

8.Kanımızın vücudumuzu dolaşması yalnızca 22-23 saniye devam eder.

9.Dünyanın belki de en 'yararlı' Rus yüzücüsü.Shavarsh Karapetyan isimli yüzücü, bir otobüsün suya çakıldığını duyduğu zaman 20 km'lik yüzüşünü bitiriyordu. 10 metreye daldı ve her kerede birer kişi olmak üzere 20 kişiyi kurtardı. Kendisi, 11 kez Dünya Rekoru sahibi, 17 kere Dünya Şampiyonu, 13 kere Avrupa Şampiyonu ve 7 kere Rusya şampiyonu bir yüzücü.

10.Şayet birinin doğal kokusunun çekici olduğunu düşünüyorsanız, bu onların bağışıklık sistemi genlerinin sizinkilerden farklıdır demektir.

11.Akla sihri getiren bir sözcük olan ''Abrakadabra'', ilk olarak yüksek ateşli hastaların, ateşlerini düşürebilmek adına söylenen ve böylece yayılan bir kelimedir.

12.İnsanlık tarihinin başlangıcından beri ortalama 111 milyar insanın hayatını kaybettiği düşünülüyor.

13.Gökyüzünde var olan yıldız sayısı, Dünya'daki bütün plajlardaki kum tanesi sayısından daha fazladır.

14.Paradaki metalik koku, aslında demir ya da bakır ile etkileşime girince parçalanan vücut yağlarının meydana getirdiği bir kokudur.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)