Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ELON MUSK YENİ PROJESİ NEURALİNK

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Beyin ile Bilgisayar Arasında Bağ Kuruluyor!

Elon Musk’un Neuralink’inin bilgisayar beyni arayüz çalışmasını nasıl ortaya çıkardığını izlemek için Saat 8: 00’de canlı olarak izlenen bir etkinlik, başlangıçta “beyin-makine arayüzü” geliştirme sürecine bir göz atacak.

Elon Musk’un Neuralink’in başlatılmasıyla ilgili araştırmacılar, beyin ve bilgisayarlar arasında bir iletişim bağlantısı kurmak için esnek elektrotları yerleştirmek için dikiş makinesi benzeri bir sistem önerdiler.

6106

Elon Musk’un dördüncü ve en az görünen şirketi olan Neuralink , bilgisayarları doğrudan insan beynine bağlamak için teknolojisiyle ilgili canlı bir sunumla bugün biraz daha az gizli hale geldi . Neuralink, bazı insanlardan San Francisco etkinliğine katılmak için “son iki yılda çalıştığımız şey hakkında biraz” duymak için başvuru kabul etti, ancak geri kalanımız saat 8: 00’de çevrimiçi olarak ayarlayabilir.
Konferans NeuraLink’in YouTube kanalından canlı yayınlanmaktadır .

16 Temmuz’da yayınlanan bir New York Times raporu, NeuraLink’in 2020’nin ilk yarısında insanlar üzerinde teste başlamayı umdukları sistemlerini ayrıntılandırdığı iddialı projeyi ayrıntılarıyla anlatıyor.

2016 yılında kurulan Neuralink, insan beyinlerinin doğrudan bilgisayarlarla iletişim kurmasına izin verecek şekilde çalışıyor. Hedefler arasında hızlı transfer oranları ve hızlı tepkiler var, ancak yalnızca bir bağlantı kurmak ve faydalı bilgilerin nasıl değiştirileceğini bulmak çok büyük zorluklar sunuyor.

Olası bir yaklaşım, neuralink ile ilişkili olduğu bildirilen araştırmacılar tarafından açıklanan bir fikir olan, bir dikiş makinesine benzeyen bir sistemle beyne yerleştirilen bir dizi esnek prob içerir . Bu, bilim kurgu karakterlerinin beyninde bulacağınız, organik olarak yetiştirilen nanoteknolojik sinir bağcıklarından çok daha kırıcı, ancak teknolojinin tartışılmakta olduğu bile dikkat çekici.

Musk şirketi, insanlara yapay zekanın gelişiyle – yarış için varoluşsal bir tehdit olarak gördüğü bir teknoloji olan – bir performans avantajı vermek amacıyla kuruldu . Zorluklar, teknolojiyi geliştirme, pratik ve uygun maliyetli hale getirme söz konusu olduğunda ve insanları güvenli ve arzu edilir olduğuna ikna etmek konusunda çok büyük.

Bir an için duraklayın ve ” uzlaşmacı telepati ” fikrini düşünün, çünkü doğrudan bir bilgisayarla iletişim kurabiliyorsanız, o bilgisayar doğrudan başka birinin beyinle bağlantılı makinesiyle iletişim kurabilir.

Bilgisayar, donanım, yazılım ve hizmetleri bilen teknoloji devlerinin baskın olduğu bir çağda Musk, fiziksel dünyanın diğer bölgelerinde – elektrik, kayalar ve yerçekimi gibi şeyler için ustalık sahibi bir girişimci olarak öne çıkıyor.

6107

Misk oldukça meşgul. O var Tesla elektrikli otomobil ve kamyon, masif elektrik güç depolama pilleri ve güneş çatılar yapar. O var SpaceX internet hizmeti sağlamak için kendi seti dahil – – uyduları başlatıyor ve insanlar, Mars ve Dünya’nın diğer tarafında yörüngesinde almak için roketler üzerinde çalışıyor. Sonra sıradan yollarda otomobil sıkışıklığını azaltmak için tüneller oluşturmaya çalışan Boring Şirketi var .

Neuralink, çok karmaşık bir biyoloji alanı olan squishier’ı Musk’un görüşüne getiriyor. İnsan beyni, Facebook ve Google gibi şirketlerdeki bilgisayar bilimcilerinin, günümüzün yapay zeka çalışmaları için en pratik ve gelecek vaad eden temeli olan sinir ağları adı verilen teknoloji ile nasıl çalıştıklarını taklit etme konusunda hızla ilerlemelerine rağmen, anlaşılması zor bir güç. Bu araştırmanın en yararlı yönlerinden biri, insan konuşmasını işleyerek bilgisayarları insanları daha iyi anlamalarıdır.
Neuralink’in nasıl ilerleyeceği belli değil, ama kesinlikle çoğumuz klavyelerin yerini alacak.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)