Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Elon Musk, Mars'a Nükleer Bomba Atmak İstiyor

SpaceX ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk, cuma sabahındaki en son tweetinin kanıtladığı gibi, onu insanlar için yaşanabilir bir gezegene dönüştürmek için Mars'ta nükleer bombalar atmak istiyor.

Musk, Mars'ı nükleer silahlarla vurarak gezegenin kutup buzlarının erimesine ve atmosfere büyük miktarlarda karbondioksit salgılayabileceğine inanıyor, bu aslında gezegenin sıcaklığını ve hava basıncını yükselten bir sera etkisi yaratacak - gerçekten çok hızlı iklim değişikliğinin versiyonu.
Musk için bile Stephen Colbert gece geç saatlerdeki talk show gitti 2015 den milyarder ile görüşmeler kadar uzanan yıldır bu görüşünü paylaştı Mars bombalamaya onun fikrini tartışmak : o 2 dakikalık işareti etrafında başlar -
Musk 2017'de New Space dergisinde, insanların Mars'ta bir yüzyıldan daha az bir sürede nasıl 1 milyon kişilik bir koloniyi inşa edebildiklerini anlatan bir makale yayınladı .
Belki de fikrini daha çok insan almak için çaba harcayan Musk, "Nuke Mars!"

Musk'un "Nuke Mars!" Konusunda ciddi olup olmadığı belli değil. gömlekleri, ancak insanları "gezegenler arası türler" yapma konusunda çok ciddi görünüyor.
Şirketi SpaceX, roketinin prototip bir versiyonunu Musk'un sonunda Mars'a göndereceklerini umduğu Starship adlı Mars'a test ediyor.
Starhopper adlı bu gemi için prototip, bir önceki fırlatma yanlış gittiğinde ilk başarılı testini yaptı. NASA, SpaceX'ten roketleri aya ve Mars'a gelecek ziyaretler için kullanmayı umuyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular