Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Elon Musk Dev Aynalarla Gezegeni Isıtacak Proje Planlıyor

Elon Musk'ın Mars için yeni bir planı var!


Kısa bir süre önce Mars’a nükleer bomba atma isteğini herkesle paylaşan SpaceX CEO’su Elon Musk, şimdi bu teklifine bir alternatif sunuyor. Musk, dev aynalarla gezegen yüzeyini ısıtmayı teklif ediyor.


6696


SpaceX CEO’su Elon Musk, uzay girişimleri denildiği zaman ilk akla gelen isimler arasında yer alıyor. ABD’de yaptığı girişimlerle bilinen Musk, zaman zaman özellikle Twitter’ı kullanarak eksantrik çıkışlar yapabiliyor.

Son olarak Mars’ı ısıtmak için gezegene nükleer bomba atma önerisinde bulunan Musk, görünüşe göre bu fikirden vazgeçmiş durumda. Musk’ın onun yerine sunduğu alternatif ise Güneş reflektörleri yardımıyla Güneş ışınlarını gezegen üzerinde tek bir noktaya toplamak. Böylece toprakta bağlı halde bulunan karbondioksit gazı çözülebilir ve daha güçlü bir atmosfer yapısı oluşturulabilir.

İnsanlık bir şekilde
Mars’a gidecek ancak oraya gittikten sonra ne yapacağımız bilinmiyor. Mars bir gün Dünya kolonisi olacaksa, gezegenin yüzeyinin de yaşanabilir hale gelmesi gerekiyor.

Bilim insanları, gezegenin buzla kaplı bölgelerinin altında bol miktarda karbondioksit rezervi bulunduğuna inanıyor ancak atmosfer oluşturmaya yetecek kadar gaz olup olmadığı bir tartışma konusu. Musk, yeterince rezerv olduğuna inanan tarafta yer alıyor.
Musk şimdi nükleer patlamalar ile küçük yapay güneşler yaratmak yerine gerçeğinin enerjisini yansıtıcı panellere sahip uydularla kullanmayı teklif ediyor. O’na göre bu sistem daha makul ve mantıklı.

Buz kütlelerine zarar vermenin gezegeni ve yaşam oluşturmaya uygunluğu nasıl etkileyeceği ise tartışma konusu. Hipotez aşamasındaki görevde bu karar oldukça kritik olabilir.
 

Piraye

Hayranım bu adama, efsane gibi resmen.
Öyle biri ki; ne bildiğini bile bilmiyorsun...
Daha ilkokul'da iken okulunun kütüphanesindeki tüm kitapları okumuş,
Britanya Ansiklopedisini ve nicesini sular seller gibi yutmuş,
5 yaşında iken kod yazmaya başlamış ve bundan para kazanmış,
Tüm servetini en riskli sektörlere yatırım yaparak harcamış,
Kendine ait markası ile dünyada ilklere imza atmış ve daha bir
yığın ilginç özelliği bulunan bir adamdan bahsediyoruz...

Bilim ve Uzay ile alakalı haberler gerçekten heyecanlandırıyor beni.
Dünya'yı mahvettik zira, yeni bir gezegen şart bize.
Özellikle de 50 yıl sonra bunu daha iyi anlayacağız...
Biz gidemeyiz belki ama bizden sonraki nesil gidebilir bir ihtimal Mars'a ;P
Neler göreceğiz, merak ediyorum.

Ve sevgili Elon Musk ile ekibine bol şans diliyorum gönülden...
 
Katılım
28 Ağu 2019
Mesajlar
71
Tepkime puanı
115
Puanları
33
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

ve hepimizin bildiği gibi de çok akıllı deha bir adam...Tam bir ''ATATÜRK'' düşkünü...Onun fikirlerine ve sözlerine çok önem veriyor...


“Teknolojinin dahi çocuğu” olarak nitelendirilen Musk, Anıtkabir’de çektirdiği fotoğrafı ise Instagram hesabından paylaştı. Musk paylaştığı ikinci fotoğrafta ise Atatürk'ün mozolesinin görüntüsünün altına, "3 kırık kaburga, delinmiş bir ciğer; Ve o savaşmaya devam etti..." ifadelerini ekledi.
Musk’ın fotoğrafı kısa sürede binlerce beğeni alırken, yüzlerce kişi de yorum yaptı.

MADONNA TÜRKLERİN HIŞMINA UĞRADI, MUSK BEĞENDİ

Öte yandan Elon Musk’ın Anıtkabir’den paylaştığı fotoğraflardan sonra ilginç bir olay yaşandı.
Dünyaca ünlü ABD’li söz yazarı ve şarkıcı Madonna, Musk’ın Anıtkabir fotoğrafının altında “Hey ne oldu benim Tesla” diye yorum yazdı.
Fotoğrafla ilgili olmayan bu yoruma Musk’ın Türk takipçileri çok sinirlendi. Bir Instagram kullanıcısı Madonna’nın bu yorumuna “Si…me ulan teslanı şimdi” diye yanıt yazdı. Musk’ın Türk takipçileri bu yorumu ardı ardına beğenirken işin ilginç yanı Elon Musk da Türkçe verilen bu yanıtı beğendi :)
 

Ekli dosyalar

 • elonmusk(1).jpg
  elonmusk(1).jpg
  85.9 KB · Görüntüleme: 30
 • 2.jpg
  2.jpg
  147.2 KB · Görüntüleme: 31
 • 3.jpg
  3.jpg
  281.6 KB · Görüntüleme: 29
 • 4.jpg
  4.jpg
  75 KB · Görüntüleme: 30
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular