Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Elektronik Müzikte Adından Söz Ettiren DJler Kimlerdir ?

Katılım
27 Tem 2017
Mesajlar
10
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

[FONT=&quot][FONT=&quot]Elektro diğer müziklerden çok farklı bir yere sahiptir. Ritmi en yoğun hissettiğiniz, kulaklarınızı çınlatan, içinizdeki neşeyi, mutluluğu ön plana çıkaran bir müzik türüdür. Tabii bu müzik türü, bazı çevrelerce bilinmiyor. Özellikle Türkiye'de bazı klüplerde çalınan bazı müzikler ile karşılaştırırlmaması gereken bu tür diğer ülkelerde el üstünde tutuluyor. Ünlü DJlerin pek çoğu yazıda da farkedeceğiniz üzere Hollanda, ülkelerinden çıkmış vaziyette ve hepsi de birbirleriyle sürekli etkileşim içerisinde. O yüzden diğer müzik türlerine oranla bir senede en çok çıkan müzik adeti bu türde yer alıyor. Bu yazı elektronik müziğin geneli hakkında bilgi sahibi olmak için hazırlandı. Bu temeli öğrendikten sonra dinlemek istediğiniz alt türleri(progressiv house, electro house vb.) siz seçebilirsiniz.
[/FONT]
[/FONT]

[h=2]Hardwell[/h]
[FONT=&quot]Hardwell her ne kadar daha küçük gösterse de 26 yaşında bir DJ. Kendisi geçen sene Türkiye'de vererek tanıdığımız biri olsa da aslında en büyük DJ dergilerinden DJMag tarafından iki senedir en iyi DJ seçiliyor. kullanıcıları için Podcast uygulamasında her cumartesi yayınladığı Podcast'i en popüler 10 yayından biri. Sürekli dolaşıp türlü ülkelerde sahne alıyor. Türlü isimlerle çalışıp birbirinden güzel müziklere imza atan Hardwell başarısını daha da sürdürmeye kararlı. Türkiye'ye tekrar uğramasını dilerim.[/FONT]
[h=2]R3HAB[/h]
[FONT=&quot]Oldukça hareketli diğer bir DJimize geçiyoruz. R3HAB Fas kökenli bir dj. 2008 den bu yana DJlik yapmayı sürdüren R3HAB son zamanlarda çıkardığı kliplerle ve müzikelerle çok konuşulan bir isim haline geldi. 28 yaşında olan dj geçtiğimiz sene Türkiye'de gelmişti. Şahsen Avrupa'nın en ünlü türk djleri Ümmet Özcan ile Revolution isimli parçayı çıkarmışlardı.
[/FONT]
[h=2]Afrojack[/h]

[FONT=&quot]Kendine has bir stili olan Djdir Afrojack. Kendisi Hollanda'lı olup genç dj serisini bozmamaktadır, şahsen o da 27 yaşındadır. Grammy ödüllü bir DJ olarak çıkardığı her yeni parça ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Kendisi Pitbull'un Give Me Everything parçası ile kendisini gösterdi. David Guetta ile devam ettirdi ve bugünlere geldi.

[/FONT]
[h=2]Steve Aoki[/h][FONT=&quot]Tanıtacağımız DJler arasında en delisidir Steve Aoki. Konserde Turntable'ın üstüne çıkar, halkı coşturur ve onlara [/FONT] [FONT=&quot] fırlatır. Şişme bot üzerinde kendisini taşıttırır vb. Kısacası tam bir delidir. Yaşı 37 olsa da içindeki çocuk 20 li yaşlarındadır. Amerika'da doğan [/FONT] [FONT=&quot] kökenli bir DJ olması ile birlikte türlü isimle müziği bulunmaktadır. Ayrıca RIM Records'un kurucusudur.

[/FONT]
[h=2]Borgeous[/h][FONT=&quot]orgeous senelerdir bu işin içinde de olsa 2013 yılında DVBBS ile birlikte piyasaya çıktı ve o günden beri başarılı mixlere imza attı. Yaşı bilinmemekle beraber Maimi'de doğduğu bilinmektedir. iTunes'da SiriusFM organizasyonunda "House Of Borgeous" adı altında podcast yayınlamaktadır.[/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT]
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)