Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Elalem Ne Der ( Beğenilme Arzusu) veya Mutluluk

  • Konbuyu başlatan Mia
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 2:13

Mia

bayan
Katılım
26 Eyl 2016
Mesajlar
654
Tepkime puanı
15
Puanları
0
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Elalem Ne Der ( Beğenilme Arzusu) veya Mutluluk

Komşu çocuğu travmasıyla başlarız “el alem ne der” yolculuğumuza.. “Fatma Hanım'ın çocuğu matematikten 100 almış”, “Zeynep Hanım'ın kızı yüzmede dereceye girmiş”, “Mehmet Bey’in oğlu çok saygılı” gibi örneklerle daha çocukluk döneminde hoooppp yerleştiriveririz yetersizlik duygusunu, çevre tarafından onaylanma isteğini ve mutlu olmanın yolunun toplumun belirlediği kuralları uygulamak olduğunu içimize..


Kız ve Erkek Beğenilmek İçin Toplumsal Normlara Göre Davranır

Sonra kişiliğini bulmaya çalışan, duygusal fırtınalar yaşayan kişi bu sefer de arkadaş çevresi tarafından yeterlilik sınavına tabii tutulmaya başlar..

Kız , beğenilmek için popüler kültürün dayattığı güzellik kriterlerine uymak zorundadır. Kilo- boy endeksli kriterlerle karşı karşıya gelince yarı aç yaşayarak yeme bozuklukları ve beden imajı bozuklukları sınırında takılır

Erkek ise erkeksi özelliklerini öne çıkartmak zorundadır; kaslı olmalı, uzun boylu olmalı ve akranlarından daha önce sakal tıraşına başlamalıdır. Spor salonunda ağırlıkların altında çevre
tarafından kabul görme arzusu ile ter döker..

Başarılı ve Sosyal Olmak İçin Koşuştururlar
Tabii kız erkek fark etmez okul-iş başarısı ve sosyallik önemlidir.Hem başarlı hem sosyal olmalı ve her şeyi bir arada yapmaya çalışırken sinir krizi geçirmeden sakin tutumunu
korumalıdır.O sıra arkadaşları eğer kendisine göre daha iyi şartları olan bir iş bulduysa hemen kendi yeterliliğini sorgulamalı, kendisini değersiz ilan etmelidir..

Erkekler için iyi bir iş, maaş, ev, araba olmazsa olmaz onaylama kriterleridir
Kadın için evlenmek, kadına statü kazandıracak olan en belirgin onaylanma kriteridir.


Formalite Evlilikler Yaparlar

Evlenip çocuk bakmak için kariyerini yarım bırakıp evde daralan, eğitimlerini sorgulayan kadınlarla, büyük baskı altında, terfi almayı beklerken, çocuklarını bile görmeye vakitleri olmayan erkekler çevre tarafından onaylanmanın rahatlığı içinde olsalar bile mutsuz iş ve/veya evlilikler içindedirler.


İnsanlar Bu Sebeblerden Ötürü Mutsuzdurlar ve Mutlu Rolu Yaparlar

Tüm mutsuzluklarına rağmen sosyal medyada ne kadar mutlu olduklarını çevreye kanıtlamak ister gibi durmadan yaptıkları tatilleri, aktiviteleri abartılı fotoğraflarla ve yorumlarla paylaşırlar. Önemli olan ne hissettikleri değil kaç beğeni aldıklarıdır.

(Alıntı)
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)