Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ejderha Mızrağı Yeni Romanları ile Geliyor

Fineas

Epik
uye
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
5,415
Puanları
113
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Ejderha Mızrağı yeni romanları ile geliyor. Anlaşmazlıklar çözüldü. Margaret Weis ve Tracy Hickman’dan Dragonlance üçlemesi yolda!​Ejderha Mızrağı Yeni Romanları

Yeni Ejderha Mızrağı romanları için hazırlanın. Wizards of the Coast, Dragonlance’ın yaratıcıları Margaret Weis ve Tracy Hickman ile uzun süren anlaşmazlığı nihayet noktaladı ve sorunlar çözüldü. Seri yeni bir üçleme ile devam ediyor!
İlk defa Güz Alaca Karanlığı Ejderhaları ile Dungeons & Dragons’ın hâlâ TSR’a ait olduğu 1984’te macerayı başlatan Margaret Weis ve Tracy Hickman ikilisi, her geçen kitap ile daha da tanınır hale geldiler. Krynn’in fantastik dünyasında geçen seri aynı zamanda başarılı D&D maceraları da ortaya çıkardı.


O günden bu yana seriye ait hem ikilinin hem de farklı isimlerin kaleme aldığı onlarca kitap yayımlandı. Serinin popülerliği film uyarlamalarını da getirdi. Ancak yazarlar ve yayıncı firma Wizards of the Coast arasında yaşanan son anlaşmazlık mahkemeye taşınmak durumunda kaldı.
Geçen yılın ekim ayında Weis ve Hickman, Wizards of the Coast şirketine dava açmıştı. Çift, firma ile yaptıkları sözleşmenin ihlal edildiğini iddia etti ve 10 milyon dolarlık tazminat talep etti. İddiaya göre firma 2018 yılında yazarlara ulaştı ve kendilerinden yeni bir Ejderha Mızrağı üçlemesi yazmaları istendi. Bu durumu kabul eden Weis ve Hickman da çalışmalara başladı. Kitaplardan bir tanesini tamamladılar ve iki tanesini de bu süreçte yazmaya devam ettiler. Ancak sorunlar tam da bu aşamada başladı.

Ejderha Mızrağı Yeni Romanları Alışıldık İsimleri Geri Getirecek​


Wizards of Coast, yeni Ejderha Mızrağı kitaplarını yazan ikilinin taslaklarını onaylayamayacaklarını belirtti. Üstelik sadece kendi bünyelerinde değil başka herhangi bir firmayla da anlaşamayacaklarını, herhangi bir paylaşım yapamayacaklarını ve kâr elde edemeyeceklerini söyledi. Buna tepki gösteren Weis ve Hickman da haklarını mahkeme yoluyla aramaya başladılar.
Neyse ki Weis ve Hickman’ın temsilcilerinin yaptığı açıklamaya göre, iki taraf hukuki anlaşmazlığı bir çözüm ile noktaladılar. Ancak konuyla ilgili daha fazla ayrıntı paylaşmayacaklarını açıkladılar.
Şimdi Margaret Weis’in de paylaştığı bir Twitter gönderisi ile yeni üçlemenin Penguin Random House çatısı altında bulunan Del Rey Books etiketiyle yayınlanacağı duyuruldu. Resmi olarak açıklanmasa da Dragons of Deceit (Düzenbazlığın Ejderhaları) ve Dragons of Fate (Kaderin Ejderhaları) adlı ilk iki kitabın yazımının tamamlandığı söyleniyor. Yeni kitaplar Ejderha Mızrağı destanının sevilen karakterlerini geri getirirken yeni bir kahramanı da tanıtıyor.


Margaret Weis, paylaştığı gönderide konuyla ilgili “Sevdiğimiz dünyaya geri dönmekten daha mutlu bir şey olamazdı,” diyerek sevincini paylaşıyor.

Serinin ilk kitabının kesin olmasa da 2021 yılı içerisinde çıkması bekleniyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular