Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Eğlenmek Sizce Ne Anlama Geliyor ?

Katılım
9 Eyl 2018
Mesajlar
1,257
Tepkime puanı
1,751
Puanları
113
Yaş
30
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Eğlence Ne Sence?
Eğlenmek! Sizce ne anlama geliyor? Eminim şimdiye kadar bu soruyu kendisine sormuş çok sayıda kişi ile karşılaşmamışsınızdır

6656


“Eğlenmek bu ne olacak ki, hepimizin bildiği şeyler” dediğinizi duyar gibiyim. Peki bu kelime hakkında neler bildiğinizi görmeye hazır mısınız? Ya da aslında hiçbir şey bilmiyor olabilir misiniz? Ya da bu konu hakkında bildiğinizi düşündükleriniz acaba gerçek mi, yoksa öyle olduğuna inandığınız gerçeklikler mi? Bunlarla karşı karşıya gelmeye ne kadar cesaretiniz var? Aslında anlamının tam olarak bilinip bilinmediği konusunda ciddi araştırma yapılması gerektiğine inandığım bu kelime hakkında hepimizin kafasının karışık olduğu net şekilde ortada.

Birçok kişi eğlenmek denilince şöyle keyifle gülümsüyor ya gözlerini yukarılara dikiyor ya da kapatıyor ve tatil sahnelerine hızlı bir giriş yapıyorlar. Hemen tatil, gezme, yeme-içme, dans etme gibi kavramlarla göz göze geliyorlar ki bunlar bütün toplumlarca gayet normal kabul edilen eylemler. Gerçekleştirilmelerinde hiçbir mahsur olmayan bu eylemlerin arka tarafında gözden kaçan en önemli nokta aynı esnada iç dünyada ortaya çıkanlar ve onların anlamları.

Eğlence hakkında ne biliyorum?
Eğlenme kişiye göre değişir mi?
Ortak bir eğlence anlayışı var mı?
Herkesin eğlendiği bir konu ya da eylem beni eğlendirmiyorsa, bende mi sorun var?
Eğlence adı altında yapmakta olduğum eylemleri hayata geçirme sebeplerim ve onların sonuçları acaba bir kaçış mı?
İlle de eğlenmek şart mı?
Kendi kendine eğlence olur mu?


gibi bazı soruları kendinize sorup, samimi cevaplar verdiğinizde bugüne kadar hiç bilmediğiniz ve bundan sonrası için hayatınıza muhteşem bir yön, ışık ve nefes verebilecek yeni bir alana geçiş yapabilmek için vizeyi almış olacaksınız. Örnek olarak yazdığım bu birkaç soruya siz dilediğiniz kadar yenilerini ekleyebilir kendinizle olan bu yolculuğu dilediğiniz kadar detaylandırabilirsiniz.

Neşeli ve hoşça zaman geçirmek anlamına gelen eğlenmek, kişinin gerçekten keyif alarak, günlük sıkıntılarından sıyrılıp, kendisine iyi gelen bir mekanda, sevdiği ve bir arada olmaktan memnun olduğu kişilerle gerçekleştirdiği bazı eylemlerin geneline verilen ad.
Eğlenebilmek için öncelikle bunu hak ettiğinize inanmalısınız. Dürüst bir şekilde sevip sevmediklerinizi, keyif alıp almadıklarınızı, size kendinizi iyi hissettiren ve hissettirmeyen her şeyi ayırt edebiliyor olup, bunların ışığında programlar yapmanız gerçek eğlencenin kapılarını aralamanız anlamına gelir.

Dolayısı ile eğlenmek kişiye göre değişik anlamlara gelebildiği gibi, ortak ve net bir eğlence anlayışı ya da kuralı yoktur. Başka birinin eğlence adını verdiği şey size sıkıcı, sizin çok eğlendiğiniz bir başka şey de diğerine anlamsız gelebilir. Buradaki tek konu, eğlence anlayışı sizinkine yakın kişilerle bu eylemleri hayata geçiriyor olmanızdır. Peki ille de eğlenmek zorunda mıyız? Eveeet tabii ki eğlenmemiz hayata daha motive bir şekilde devam etmemiz, ruhumuzu beslememiz, her şeyden uzaklaşıp kendimize yönelmemiz, kendimize değer vermemiz ve yaşadığımızı hissetmemiz açısından çok çok önemli.

Mutlaka kendinize eğleneceğiniz zamanlar ayırın. Bazen kendi kendinize kalın, öylece durun ve hiçbir şey yapmamayı deneyin. Bazen kalabalık gruplar olarak ya da partneriniz ile baş başa eğlenceli programlar yapın. Eğlence anlayışınızın örtüştüğü kişileri belirleyin. Ne yapmanın sizi gerçekten mutlu ediyor olduğunu araştırın. Adı eğlence diye ertesi gün ölü gibi yatacağınız ve yataktan çıkamayacağınız bilinç altınızdaki sıkıntılardan kaçma uğruna kendinizi daha kötü durumlara düşürmenize neden olan eylemlere son verin. Gerçekten eğlenin, dinlenin ve keyif alın. Hak ettiğiniz gibi. Göreceksiniz ki muhteşem ve pozitif bir hayat aslında tam da elinizin altında.

Bükre İkizer

 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular Forum Tarih
Ahmet Konu Dışı Olaylar 10 415

Benzer konular