Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Duştaki Küf Ve Siyah Lekeler Nasıl Temizlenir ?

Muzik

timthumb.php


Banyodaki Küf Lekeleri
Küvetler, duşakabinler, seramik zeminler ve banyo duvarlarında küf oluşumları görülebilir. Özellikle duş alırken veya banyo yaparken küf gelişimine engel olmak için varsa banyo aspiratörünü çalıştırın, duştan sonra da pencereleri ve duş perdesini açık tutun.


Banyodaki Küf Lekeleri Nasıl Çıkar?
Küf lekesini çıkarmak için:


4.5 litre su içine 1 bardak klorlu ağartıcı koyarak bir karışım hazırlayın.
Banyo zeminlerinde suyla seyrelttiğiniz ağartıcılı karışımla fayans döşeli duvarları ve diğer zeminleri fırça yardımıyla ovarak küfü temizleyin. Ellerinizi korumak için su geçirmez eldiven kullanın.
Temiz suyla durulama yapın ve temizlediğiniz alanı silerek mümkün olduğunca kurutun.
Duvarlar ve zeminler tamamen kuruyuncaya kadar pencereleri ve duş perdesini açık tutun.
Fayans Derzlerindeki Küfler
Fayans derzleri yukarıda anlatıldığı şekilde temizlenebilir, etkiyi arttırmak içinse piyasada satılan püskürtmeli küf çıkarıcı dezenfektanlardan kullanabilirsiniz. Derzdeki küf lekesi çıkarılırken eski bir diş fırçası işe yarayacaktır.


Fakat küf derzin altına geçmişse, küfü temizlemenin anlamı olmaz, çünkü çok geçmeden küf ve küf kaynaklı lekelenmeler tekrar ortaya çıkacaktır. Böyle durumlarda en iyisi eski derzi çıkarıp yeni derz tatbik etmektir.​
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular Forum Tarih
Panda Arşiv Bölümü 2 260
Ahmet Arşiv Bölümü 0 224

Benzer konular