Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düğün çiçekleri

  • Konbuyu başlatan Mia
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 2:20

Mia

bayan
Katılım
26 Eyl 2016
Mesajlar
654
Tepkime puanı
15
Puanları
0
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

1) Muhteşem Güller

Hiçbir çiçeğin gül kadar gizemli ve etkileyici bir anlamı yoktur. Güllerin belirli renklerinin farklı duygular ifade ettiğini biliyor muydunuz?

Kırmızı: Aşk ve saygı
Parlak pembe: Minnettarlık
Toz pembe: Hayranlık,sempati
Beyaz: Saygı
Sarı: Mutluluk
Turuncu: Tutku, ilgi
Kırmızı ve sarı karışımı: Neşe
Pastel tonlar karışımı: Arkadaşlık


2)Sade ve Kibar

Bir gelinin çiçek seçimi konusunda kesin bir kararı yoksa planlamacılar geline kıyafetine uygun tonlarda çiçek önerdiklerini söylüyorlar. En güzel çiçeklerin Mart ve Nisan ayında var olduğunu düşünürsek ki bunlar bahar çiçekleri olacaktır, renkler çok çeşitli olabilecektir.

Tasarımcılar çiçekleri, çiçeklere uygun saten bir kurdelayla bağlayarak çok şık görünümler elde edebiliyorlar.

Gelinin buketinden başka, çiçekler düğün partisi için de tasarlanırlar. Masalarda, sanadalyelerde, dans pistinde kullanılacak çiçekler incelikle düşünülür. Seçtiğiniz çiçekleri en azından bir hafta öncesinden sipariş vermek zorundasınız. Çünkü ancak bbu şekilde düğününüzden önce , çiçeklerle bezenmiş düğün salonunuzda bir prova yapabilirsiniz.

Çiçek seçiminizde size bir diğer tavsiyemiz, fotoğraflarda canlı ve parıltılı çıkacak olan çiçekler olan çiçekler seçmenizdir...çünkü en güzel anılarınız yıllar sonra solmamış, canlı çiçeklerle bezenmiş fotoğraflarınızda olacaktır.

3) En çok tercih edilen çiçekler

Yapılan anketlere göre düğünlerde en çok tercih edilen çiçeklerin başında gül gelmektedir. İkinci sırada karanfiller onu takiben leylak ve papatyalar gelir.

4) Çiçekçi seçimi

Çiçeksiz bir düğün düşünülemez. Çiçekler her şeye ayrı bir anlam ve güzellik katacaktır. Ancak size tavsiyemiz gül ve leylak buketlerinizi hazırlatmadan önce iyi bir çiçekci bulmak için bolca vakit harcamanız olacaktır. İşte size uzmanlardan öneriler…

Aileniz ve arkadaşlarınız bir çiçekçi konusunda size tavsiyede bulunacak en iyi kaynaklardır. Eğer bir arkadaşınızın düğünündeki çiçekler bayıldıysanız ona çiçekcisinin ismi sorun.
Bir çiçekçi ile tanıştığınızda onun da tavsiyelerine kulak verin. Önceden hazırlamış oldukları düğün albümlerini inceleyin.
Bir çiçekçinin rolü size bütün düğün boyunca yardımcı olmaktır. Bu yüzden çiçekçiniz ile aranızda belli bir güven olmasına özen gösterin.
Çiçek seçiminde gelin çiçekçisinin sağ duyusuna kulak asmalı.
Çiçekçiniz sizin bütçenize göre hareket etmeli.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)