Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Dövme Yaptırmak İstiyorsunuz ?Peki Sizi Neler Bekliyor ?

Han

En Güzel Edep Güzel Ahlaktir...!
uye
Katılım
20 Ocak 2021
Mesajlar
7,620
Tepkime puanı
6,989
Puanları
113
Konum
Huzur🧿
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

dovme-nasil-yaptirilir.jpg


İlk dövmenizi yaptırmayı planlıyorsanız, ancak sürece aşina değilseniz, bu sizi endişelendirebilir. Bilinmeyenden korkmak kimi zaman gerçekten yapmak istediğimiz şeyleri yapmaktan bizi alıkoyabilir. Çok acıtacağından endişe ediyor olabilirsiniz (ipucu: regl döneminizde dövme yaptırmaktan kaçının). Sen temeltçının yanlış bir şey yapıp yapmadığını bilmeyeceğinizden endişeleniyor olabilirsiniz.

Dövme gününü de unutmayın. Her sene 17 Temmuz günü kutlen temeln Dövme Günü bağlantımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

Yapabileceğiniz en iyi şey, dövme uygulama süreci konusunda kendinizi eğitmektir ve bu biçimde hazırlıklı olacaksınız ve sen temeltçının koltuğuna oturduğunuzda ne bekleyeceğinizi bileceksiniz. Peki cilde dövme nasıl uygulanır? Baştan sona, bu makale size insan cildinin nasıl güzel bir sen temelt eserine dönüştüğünü eksiksiz olarak anlatacak.

Çoğu dövmenin bir hikayesi vardır. Dövmeleriniz sevdiklerinize dokunaklı bir gönderme yapabilir ya da arkadaşlarınızla yaptığınız içsel bir şakayı sembolize edebilir - ancak dövmenin altında yatan anlam asla mürekkeplenmek için bir gereklilik değildir.

Önemli olan seansınızdan çıkarken, kalıcı olarak cildinize kazınmış olan sen temeltla mutlu bir biçimde yürümenizdir. Ve ister ilk ister beşinci seferiniz olsun, yeni bir dövme yapmayı düşündüğünüzde bu his asla bir garanti değildir. Her an kötü bir sürprizle de karşılaşabilirsiniz.

Ancak, yeni sen temelt eserlerinizi sevmekten ve daha sağlıklı olduğundan emin olmak için atabileceğiniz bazı adımlar var. Deneyiminizi olabildiğince kolay, acısız ve pişmanlıksız hale getirmek için bilmeniz gerekli olan her şeyi bir araya getirmeye çalıştık.

Dükken temel gitmeden önce bilmeniz gerekli olanler
Her şeyden önce, hangi dövmeyi arzu ettiğinizi bilmelisiniz. Çiçek gibi bir şey ister misin? Bir portre? Soyut renk lekeleri? Ya da belki yalnızca kolay bir yazı istiyorsun?

Bir konsültasyon oluşturmadan önce temel fikrinizi ortaya çıkarmak önemlidir - yazı yazdırmak için gelmediğiniz sürece, bu genelde yalnızca bir yazı tipine karar vermenizi gerektirir. Konsültasyon sırasında, sen temeltçınız daha ince ayrıntılar üstünde çalışabilir. İlham kaynağı olarak kaydettiğiniz tüm fotoğrafları onlara gösterebilir, nereye yapacağınızı (yerleştirme) ve size ne kadar bir paraya mal olacağını öğrenebilirsiniz.

Sahip oldukları zamen temel bağlı şekilde sen temeltçı, dövmenizin bir modelini o anda ya da birkaç gün içerisinde oluşturabilir, ancak sonuçta nihai sonuçlar birkaç faktöre bağlı olacaktır:

 • sen temelta vücudunun ne kadarını adamak istiyorsun
 • dövme yerleştirme ne kadar mümkün
 • arzu ettiğiniz renklerin cilt tonunuzda ne kadar iyi görüneceği
 • dövmeci ile ne kadar zaman geçirmek istiyorsun
Bir sonraki dövmenizi tasarlarken göz önünde bulundurmanız gerekli olanler hakkında daha fazlası:

Dövmenizin tarzı
Neyi dövme yaptırmak arzu ettiğinize karar verdikten sonra , nasıl görünmesini arzu ettiğinizi bulmanız gerekir. Bir sürü farklı dövme stili var ve peşinde olduğunuz görünümde yetenekli bir sen temeltçıya gitmek isteyeceksiniz.

En popüler stillerden bazıları şunlardır:

 • Tribal Temiz, siyah çizgiler ve en temel renk kartelası ile karakterize edilen bu stil, genelde kafatasları ve gülleri içerir.
 • Geleneksel Japon Geleneksel Japon sen temelt eserlerinden esinlenen bu tarzın temiz çizgileri ve minimal gölgeleri genelde kaplanlar, koi balıkları ve çiçekler oluşturmak için kullanılır.
 • Gerçekçilik Bu stilin amacı, nesneleri gerçek yaşamda göründükleri gibi gölgeleme ve renk kontrastı kullen temelrak yeniden oluşturmaktır.
 • İllüstrasyon Geleneksel dövme ve realistliğin yönlerini birleştiren bu stil, cesur en temel hatlar ve yoğun renk doygunluğu ile ilgilidir.
 • Neo-alışılmış Amerikan alışılmış görüntülerinin modernize edilmiş bir yorumu olan bu tarz, realist portreler yaratmak için yoğun olarak gölgelendirme ve renge dayanıyor.
 • Minimalizm ya da geometrik Net siyah çizgilere ve negatif alen temel odaklen temeln bu tarz, hassasiyetle ilgilidir. Sonuçlar genelde basit ve semboliktir.
Ancak bu tarzlardan birini elde etmek için çok da derinlemesine birşeyler bilmenize gerek yok. Çoğu dövme sen temeltçısı çalışmalarını kendi ken temelllarında ve bir hashtag beslemesinde yayınını yaptığı için Instagram'da gezinmek inanılmaz derecede yararlıdır. Örneğin, bir kedi dövmesi yaptırmaya karar verdiyseniz, hızlı bir #cattattoo ya da #kedidovmesi araması 100.000'den fazla sonuç getirebilir .

En sevdiğiniz görüntüleri kaydedin ve danışma sırasında bunları dövme sen temeltçınıza gösterin. Bunları, kendinize ait benzeri olmayan bir parça oluşturmak için ilham kaynağı olarak kullen temelbilirler.

Tasarım
Birçok kişi saf illüstrasyonu tercih eder, ancak yazı da istiyorsanız - bağımsız ya da bir görüntünün yanında - ne tür bir yazı tipi arzu ettiğinizi bulmanız gerekir.

Adobe font, yazı tipi stillerini aramak için muhteşem bir yer ve el yazısından daktilo yazısına kadar her şeyi sunuyor. Site, tercih ettiğiniz yazı tipini tercih ettiğiniz yazı tipinde görmenize bile izin verir, bu şekilde vücudunuzda nasıl görünebileceğini gerçekten kafanızda canlandırabilirsiniz.

Beğendiğiniz bir şey görürseniz, dövme sen temeltçınıza getirmek için birkaç farklı sürüm yazdırın. Bilgisayarlarında tam yazı tipinize sahip olmayabilir, bu sebeple bu sayfaları referans olarak kullen temelbilirler.

Renk
Dövme stili genelde renk paletini belirlese de, dövme sen temeltçısı, arzu ettiğiniz şeye çok daha iyi uyması için tasarımı ve stili değiştirmek için sizinle beraber çalışabilir.

Bununla beraber, ten renginiz, bireysel renklerin ne kadar iyi tutacağı konusunda çok büyük bir rol oynar. Örneğin, açık ten rengi beyaz mürekkebi diğer ten tonlarından çok daha iyi tutma eğilimindedir. Kırmızı ve mor pigmentler de daha açık ten tonlarında daha canlıdır.

Daha koyu ten tonları tipik olarak daha koyu renkleri tutar - koyu kırmızı ve koyu mavi düşünün - açık tonlardan çok daha iyidir. Daha koyu bir cilde sahip olmak, pastel ya da diğer açık tonları elde edemeyeceğiniz manasına gelmez, yalnızca bu alternatifler genelde daha koyu renkler kadar pigmentli görünmez.

Gri tonlama da bir alternatiftir. Bu stille, sen temeltçınız uygun tonları ve tonları yaratmak için saf siyah, sulandırılmış siyah ve beyaz mürekkep karışımını kullen temelcaktır.

ÖNEMLİ : Dövme renk kılavuzu

Daha açık renkler, özellikle beyaz, mor ve kırmızı olmak üzere daha açık ten tonlarında daha parlak görünür.
Daha zengin renkler, koyu ten tonlarında pastel renklere göre çok daha iyi tutunur.
Tüm renkler zamanla kaybolur.
Unutmayın, siyah dahil bütün renkler zamanla kaybolur. Sizinkinin bundan 1 ila 5 yıl sonra nasıl görünebileceğine dair bir fikir edinmek için zaman içerisinde dövme görünümü örneklerini internetten arayabilirsiniz .

Boyut ve konum
Solukluktan bahsetmişken, en temel hatlar ve şekiller en başta keskin ve kaygan görünebilir, ancak zamanla bunlar solabilir ve hatta bulanıklaşabilir. Her şey dövmenizin büyüklüğüne ve konumuna bağlıdır. Bu yüzden dövmenizi nerde arzu ettiğinizi ve ne kadar görünür olmasını arzu ettiğinizi düşünmek önemlidir.

Genellikle, konum tek başına dövme boyutunuzu belirleyebilir. Ne de olsa ön kolunuzda ya da kalçanızda çok fazla boşluk var.

Sen temeltçınız konumun ve boyutlandırmanın artılarını ve eksilerini tartmanıza ve ayrıca mürekkeplendiğinde nasıl hissedeceğine dair beklentiler belirlemenize yardımcı olabilir.

Bir dövme dükkanında ya da dövme sen temeltçısında ne aranmalı
Ne arzu ettiğinizi biliyorsanız, bunu bir sonraki adıma geçmeye hazır olduğunuzun bir işareti olarak düşünün. Daha daha önce dövme yaptırmış olan arkadaşlarınıza sorun ve tecrübelerini alın. Onlardan sizi belirli bir mağazaya yönlendirip yönlendiremeyeceklerini sorun ya da Google ya da Instagram'ın sizi doğru yönü göstermesine izin verin.

Seçeneklerinizi gözden geçirirken aklınızda bulundurmanız gerekenler:

1. Referans ve şikayetler
Malesef ülkemizde dövme konusunda lisanslama yok.

Dövme lisansı için kural ve düzenlemeler henüz ülkemizde yok. Ne aradığınızı öğrendikten sonra, ilgilendiğiniz mağaza ve dövme sen temeltçısı için internette arama yaparak onun hakkında şikayet veya kötü referanslar var mı diye bakmakta fayda vardır.

2. Hijyen ve genel sağlık alışkanlıklarına dikkat edin
Saygın dükkanların çoğu dezenfektan gibi kokar ve lekesiz iş istasyonları ve zeminlere sahiptir. Bir aylık spor çorapları gibi kokuyorsa, hemen arkanızı dönün ve listenizdeki bir sonraki yere gidin.

Dükkanın görsel incelemenizi geçtiğini var iseyarsak, potansiyel sen temeltçınızla dövme uygulamaları hakkında konuşmak isteyeceksiniz. Dövmecilerin hastalık bulaşmasını engellemek için tek kullanımlık iğneler ve mürekkep kullanmaları gerekir. Bu hemde eldivenler, bandajlar, bezler, jiletler için de geçerlidir - sen temeltçınızın kullen temelbileceği her şey yeni olmalıdır.

3. Mağaza nezaketini ölçün ve sen temeltçının danışmanlık sunup sunmadığını sorun
Son olarak, mağazaya ve sen temeltçının genel profesyonelliğine ve kişiliğine dikkat edin. Birinin cildinize kalıcı olarak bir sen temelt eseri kazması için güvenmek üzeresiniz ve bunu yapabilmek için, sen temeltçı ve onun çalışmaları konusunda rahat olmanız gerekir.

Sen temeltçının sizin kadar heyecanlı olmasını veya en azından tutkunuzu anlamasını istiyorsunuz. Ancak unutmayın, portföylerini beğendiğiniz için sizinle çalışmaları gerekmez.

İyi bir biçimde hissetmiyorsanız ya da yalnızca dükkandaki genel havayı beğenmiyorsanız bile, bir sonra dövmeci dükkanına geçmek mantıklı olabilir. Çıkışa doğru yürümeden önce dövme sen temeltçısına zaman ayırdığı için teşekkür etmeyi unutmayın.

Seans nasıldır ve dövme sen temeltçınıza sormanız gerekenler nelerdir
Bu satırlara kadar ulaştıysanız, artık pek çok konuyu çözdünüz demektir.

İşleri özetlemek istersek, dövme sen temeltçınızla etkileşiminiz ve dövmenizi yaptırmanız muhtemelen nasıl ortaya çıkacaktır:

1. Ücretler hakkında konuşmak ve bir danışmanlık ayarlamak için sen temeltçıya ya da mağazaya ulaşın.
2. Tasarımınız ve beklentileriniz hakkında konuşmak için sen temeltçıyla tanışın.
3. Sen temeltçı ile nihai tasarım üstünde anlaşın ve büyüklüğünü onaylayın. Revizyonlara ihtiyaç duyulursa, bu, dövme tarihinizi kesinleştirmeden önce son tasarıma bakmak için bir takip randevusu ayarlamayı içerebilir.
4. Aspirin (Bayer) ve ibuprofen (Advil) gibi ilaçlar, kanınızı sulandırabilecekleri için randevunuza giden 24 saat içinde yasaklanmıştır. Bu alkol tüketimi için de geçerlidir. Asetaminofen (Tylenol) alabilirsiniz, ancak bunu daha önce dövmecinizden muhakkak teyit edin.
5. Dövme yapılacak alanı açıkta tutacak bir şey giymeyi planlayın. Bunu yapamıyorsanız, kolayca takıp çıkarabileceğiniz bir şeyler giyin.
6. Randevunuza en az 10 dakika erken gelin. Bahşiş için nakit getirmeyi unutmayın!
7. Tüm evrakları doldurun ve gerekirse tasarımınızın detaylarını tamamlayın.
8. Sen temeltçınız sizi istasyonuna götürecek. Dövme yerleştirme işleminize engel olabilecek herhangi bir giysiyi sıyırmanız ya da çıkarmanız gerekebilir.
9. Sen temeltçınız bölgeyi dezenfekte edecek ve herhangi bir tüy / kıl var ise almak için tek kullanımlık bir tıraş bıçağı kullen temelcaktır.
10. Ardından sen temeltçınız dövme şablonunu cildinize yerleştirecektir. Yerleştirmeden memnun kalen temel kadar bunu arzu ettiğiniz kadar hareket ettirin!
11. Yerleşim mükemmel olduğunda, sen temeltçınız herhangi bir rengi ya da degradeyi doldurmadan önce tasarımınızın en temel hatlarını dövecektir.
12. Sen temeltçınız tamamlandıktan sonra dövmeli alanı temizleyecek, saracak ve size nasıl bakacağınızı söyleyecekler.
13. Ödeme yaparken sen temeltçınıza ya da yardımcılarına bahşiş bırakmayı unutmayın!
Kalan sorularınız var ise, mağazayı terk etmeden önce sorun. Onları cevaplandırmanın en iyi zamanlarından biri, sen temeltçınızın cildinizi sarmasıdır.

Bir dövmeci ile anlaşmadan önce danışmanız için bu kullanışlı soru listesinin ekran görünüşünü değiştiren alın ya da yazdırın.

Dövmenizi yaptırmadan önce sormanız gerekli olanler
 • Ne zamandır dövme yapıyorsun? Çıraklar muhteşem işler sağlayabilir, ancak bazı tasarımlar en iyisi kıdemli sanatçılara bırakılır.
 • Nitelikleriniz nelerdir? Bazı sanatçılar, daha genel stiller yapsalar bile belirli stilleri tercih ederler.
 • Portföyünüzü görebilir miyim? Saygın bir sanatçı, yelpazesini ve özelliklerini anlayabilmeniz için elinizde geçmiş çalışmaların bir portföyüne sahip olacak.
 • İşinizi garanti ediyor musunuz? Bazen iyileşme sürecinde küçük mürekkep lekeleri ya da başka lekeler oluşabilir. Çoğu sanatçı, bu alanlar ile ilgilenmek için bir bedava dağıttığı rötuş randevusu sunar.
 • Saatlik ücretiniz nedir? Eserinizin 15 dakika mı yoksa 2 saat mi süreceği önemli değil - çoğu sanatçının bir parçayı kabul etmeden önce karşılanması gerekli olan saatlik bir ücreti ya da minimum fiyatı vardır. Diğerleri parça parça fiyatlandırır.
 • Ekipmanınızı nasıl sterilize ediyorsunuz? Bu soruyu cevaplayamazlarsa, bir sonrakine geçer. Kötü sanitasyon uygulamaları enfeksiyona ya da daha kötüsüne yol açabilir .
 • Lateks içermeyen eldivenleriniz var mı? Lateks alerjiniz var ise bu özellikle önemlidir .
 • Ne marka mürekkep kullanıyorsunuz? Yine, belirli bileşenlere ya da malzemelere alerjiniz var ise, şimdi onları ortaya koymanın tam zamanı.
 • Bu tasarım için hangi yerleşimi önerirsiniz? Belki ayak bileğinizin iç kısmına dövme yaptırmaya kararlısınız, ancak parçanın baldırınızın içinde çok daha iyi çalışacağını düşünüyorlar. Sonuçtan memnun olmalısınız, ancak profesyonel olduklarını unutmayın.
 • Hangi bakım sonrası prosedürü öneri edersiniz? Saygın sanatçılar, eseriniz bittikten sonra ne bekleyeceğinizi bilmeniz için bu bilgileri hazır bulunduracaktır.

dovme-nasil-yaptirilir-1.jpg

Dövme yaptırmak nasıl bir duygu?​

Sen sormadan önce biz söyleyelim: Evet, canın yanacak. Ancak ne kadar acıttığı ağrı toleransınıza, boyutunuza ve bulunduğunuz yere bağlıdır. Dövmeler, daha fazla sinir ve daha az ete sahip hassas bölgelere daha fazla zarar verme eğilimindedir. Ancak çelikten yapılmış bir cildiniz varsa, muhtemelen hiçbir şey hissetmeyeceksiniz. Bu, özellikle pazı veya uyluk gibi daha etli bir yer seçtiyseniz geçerlidir.

Daha ağrılı alanlar şunları içerir:
 • alın
 • boyun
 • omurga
 • kaburga
 • eller veya parmaklar
 • ayak bilekleri
 • ayaklarının üstünde
 • cinsel organlar

NE KADAR ACIR : Bölge ne kadar etli olursa, o kadar az acı verir. Muhtemelen nereye koyarsanız koyun biraz canınız yanacak, ancak çoğu sanatçı yukarıda listelenen alanların diğerlerinden daha kötü yaralandığı konusunda hemfikir.

Başka ne hissedeceğim?​

Bölgeye bağlı olarak şunları hissedebilirsiniz:
 • Kaşınma Bu, gölgelendirme gerektiren dövmelerde daha yaygındır.
 • Keskin batma Bu genellikle detaylandırma ile ilişkilendirilse de bileğiniz gibi daha sıkı deriye sahip bölgelerdeki dövmelerde de olabilir.
 • Yanma Bu en yaygın duygudur ve iğnenin aynı noktadan defalarca geçmesinden kaynaklanır. Derin bir nefes al! Sen farkına bile varmadan bitecek.
 • Titreşimli Bu, kaburgalarınız veya ayağınız gibi kemikli bölgelerdeki dövmelerde daha yaygındır.
 • Sersemlik Tüm duygular sonunda eriyip donuk bir his haline gelecektir. Bu noktaya ulaştığınızda, özgürsünüz.

Olası ağrıyla nasıl baş edilir​

Söz konusu alan ağrıya eğilimliyse, meditatif yönünüzle temasa geçmek ve bazı derin nefes alma teknikleri uygulamak için harika bir zaman olacaktır . Herhangi bir noktada ağrı çok fazla olursa, sanatçınıza bildirin. İyi bir sanatçı biraz durabilir ve nefes almanıza izin verir. Oyuna geri dönmek için bu zamanı iyi kullanın.

Dövmenize nasıl bakmalısınız​

Genel bir kural, bmlgeyi birkaç saat açık tutmaktır - özellikle günün geri kalanını dışarıda geçirmeyi planlıyorsanız. Eve döndüğünüzde, pansumanı çıkarmadan önce ellerinizi yıkadığınızdan emin olun. Unutmayın, yeni yapılmış bir dövme açık bir yaradır. Kir veya bakteri ona zarar verebilir veya iyileşme sürecini yavaşlatabilir.

Pansumanı çıkardıktan sonra dövmeyi sanatçınızın önerdiği temizleyici veya yumuşak, kokusuz bir sabunla yıkayın . Kokulu sabun veya alkol kullanmaktan kaçınmalısınız çünkü bu maddeler tahrişe neden olabilir.

Yıkadıktan sonra, alanı temiz bir havluyla nazikçe kurulayın. Ne yaparsan yap ama asla ovma! Sürtünme deriyi çekebilir ve mürekkep dökülmesine neden olabilir.

Kaşıntılı, kuru cilt ile uğraşıyorsanız, ressamınızın önerdiği merhemden ince bir tabaka veya yumuşak, kokusuz bir losyon uygulayın . Temizleyicide olduğu gibi, koku veya alkol gibi tahriş edici maddeler içeren herhangi bir şey kullanmaktan kaçınmalısınız.

Çoğu sanatçı size yeni mürekkebinize nasıl bakacağınıza dair sözlü bir özet verecek ve sizi daha sonra başvurmak üzere bir bildiri ile eve gönderecektir. Her zaman sanatçınızın bakım sonrası talimatlarını izlemelisiniz .

Dövme pul pul dökülmeye veya soyulmaya başlarsa panik yapmayın. Bu, iyileşme sürecinin normal bir parçasıdır ve genellikle yalnızca ilk haftanın sonuna kadar sürer. Sadece bu yaraları yolmayın - bu, mürekkep serpintisine yol açabilir ve dövmenizi mahvedebilir.

Dövmeniz nasıl korunmalıdır​

Dövmelerin çoğu ilk birkaç hafta içinde yüzey katmanında iyileşir, ancak tamamen iyileşmesi aylar alabilir. Bakımı gözden kaçırmak iyileşme sürecini geciktirebilir ve ayrıca dövmenizin uzun vadede nasıl göründüğünü etkileyebilir.

Enfeksiyon riskinizi azaltmanın tek yolu iyi hijyen uygulamaktır. Aşağıdakilerden birisini yaşamaya başlarsanız hemen doktorunuza görünün:
 • dokunuşa sıcak veya hassas cilt
 • yanma hissi
 • ilk birkaç gün geçtikten sonra şişlik
 • yeşil veya sarı irin
 • kötü koku
Dövmeyi temiz tutmanın yanı sıra taze ve sulu tutmak istersiniz. Dövmeyi doğrudan güneş ışığına maruz bırakmak renklerin solmasına neden olabilir, bu nedenle kaliteli bir güneş kremi veya güneş korumalı kıyafetlere yatırım yapın . Kuru cilt ayrıca bir dövmenin veya mürekkebin donuk görünmesine neden olabilir.

Fikrini değiştirdiysen​

Dövmeler sonsuza kadar sizinle kalmayabilirler. Birçok kişi dövmeleri başarılı bir şekilde sildirebilse de, bu yöntemlerin her zaman işe yarayacağına dair gerçek bir garanti yoktur. Her şey dövme boyutuna, kullanılan mürekkebin türüne, rengine ve sanatçının aletleriyle ne kadar derine gittiğine bağlıdır.

Dövme kaldırmak da pahalı bir operasyondur ve genellikle dövmenin kendisinden daha acı vericidir. Ve bazı internet korsanlarının iddia edebileceğine rağmen, bir dövmeyi kaldırmanın tek yolu cerrahi bir prosedürdür.

Yöntemleri sayacak olursak;

 • Lazer tedavisi Bölgeye lokal anestezik enjekte ettikten sonra, cerrahınız dövme mürekkebini ısıtmak ve parçalamak için hedeflenmiş enerji darbeleri kullanacaktır. Dövmeyi soldurmak için birden fazla seans gerekir.
 • Cerrahi eksizyon Cerrahınız dövmeli cildi çıkarmak için bir neşter kullanmadan önce bölgeye lokal anestezi enjekte edecektir. Çevreleyen derinin kenarları birbirine dikilir. Bu genellikle iz bırakır ve sadece küçük dövmeler için önerilir.
 • Dermabrazyon Bölgeyi uyuşturduktan sonra, cerrahınız mürekkepli katmanları zımparalamak için yüksek hızlı bir cihaz kullanacaktır. İşlemden yaklaşık iki hafta sonra bölge ağrılı ve çiğ kalacaktır. Tahmin edilemeyen sonuçları nedeniyle, bu yöntem daha az kullanılır.
Bir dövmeyi sildirmek istediğinize karar verirseniz, sağlık uzmanınız veya dermatoloğunuzla bir randevu ayarlayın. Mevcut farklı prosedürler üzerinden konuşabilir ve sahip olabileceğiniz tüm soruları cevaplayabilirler.

Bazı durumlarda, eski dövmeyi gizlemek için yeni bir dövme yaptırmak daha kolay ve daha uygun fiyatlı olabilir. Bir sanatçı, örtbas seçeneklerinizde size yol gösterebilir ve bundan sonra ne olacağı konusunda size tavsiyede bulunabilir.

Son söz​

Yeni dövmenizi hemen yaptırmak için kaşınıyor olabilirsiniz, ancak ayrıntıları doğru bir şekilde planlamak zaman alır. İstediğiniz son şey, pahalı veya yanlış yerde yapılmış ve kalitesiz bir dövme veya bir enfeksiyonla sonuçlanmaktır.

Sabır, uzun vadede karşılığını alacaktır, bu yüzden sizin için neyin işe yaradığını bulana kadar tüm seçeneklerinizi araştırdığınızdan emin olun. Ve harika bir deneyiminiz varsa, ilk dövmenizin son dövmeniz olması gerekmez! Tuvalinize eklemeye devam edin ve verdiği güveni kucaklayın.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)