Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Don LAWRENCE

Fineas

Epik
uye
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
5,416
Puanları
113
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Don LAWRENCE, (1928 - 2003 )


17 Kasım 1928'de doğan Donald Southam ya da çizgiromanlarından bilinen lakabıyla Don Lawrence, eğitim gördüğü okulu, okumayı çok sevdiği ve Captain Marvel/Kaptan Marvel'den esinlenerek İngiltere'de çizilen Marvel-man çizgiromanını ve diğer süper kahramanları hazırlamak üzere terk etmiştir.

Don Lawrence takma adını kullanarak çizmeye başladığı çizgiromanlar dışında kendi yarattığı Storm/Kaptan Erok ile The Rise and Fail of the Trigian Empire gerek çizim tekniği gerekse estetik olarak sanatsal değerleri tartışılmaz çalışmalardır. Bahsi geçen başlıklar epik çizgiroman tarzının en önemlilerindendir ve Don Lawrence'in kendi yarattığı bir imparatorluk kurgusu dahilinde kaleme alınmışlardır. Mürekkepleme ile hiç kontür yapmadan, sadece yağlı boya ve akrilik çalışması gerçekleştirerek bir tablo gibi bezediği karelerle çizdiği başlıklar onu çizgiroman krallarından biri yapmıştır. Tabii Trigie imparatorluğu'nun maceralarının yayınlandığı çizgiroman dergilerini de— Lawrence, bu çalışmalarının arasında bazı Hollanda yayınevlerine de bilimkurgu serileri dahi hazırlamıştır. Bunların çoğunu Hollandalı yazar Martin Lodewijk, Eppo adlı dergiye çizmiştir. Şimdiye değin Don Lawrence'in çizdiği toplam 22 adet Storm albümü okurların haklı beğenisiyle tanışmıştır. Lawrence 29 Aralık 2003'de ölmüştür.

lawrencestorm276x37.jpg


Storm'dan bir sayfa.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular