Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Dokuz Eylül Üniversitesi

  • Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 12:33

Eqe115.png


Adres: Cumhuriyet Bulvarı No: 144 35210 Alsancak / İZMİ
Telefon: 0232 412 12 12
Web:Eğitim kurumlarıyla sağlıktan ekonomiye, sanattan mühendisliğe geniş bir yelpazede yetiştirdiği beyin gücünü ülkemize kazandırarak toplumsal kalkınmaya katkıda bulunan Dokuz Eylül Üniversitesi 20 Temmuz 1982'de İzmir'de kurulmuştur. Kuruluşunda; Ege Üniversitesi'nden, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Tıp Fakültesi, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü, Adalet Yüksekokulu, Aydın Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu; Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Buca Eğitim Fakültesi, Denizli Mühendislik Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Demirci Eğitim Yüksekokulu, Denizli Eğitim Yüksekokulu, İzmir Meslek Yüksekokulu; Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan İzmir Devlet Konservatuarı; Ankara İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi'nden Muğla İşletmecilik Yüksekokulu, Dokuz Eylül Üniversitesi'ne geçti.
Yeni Kurulan Fen Edebiyat Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu, Eğitim Yüksekokulu, Sanat Eğitimi Yüksekokulu olmak üzere üniversite 24 birimle eğitim hayatına başladı.

Buca Eğitim Fakültesi


Denizcilik FakültesiEdebiyat Fakültesi


Fen Fakültesi

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu


Hemşirelik Yüksekokulu


Hukuk Fakültesi


İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İlahiyat Fakültesiİşletme Fakültesi


Mimarlık FakültesiMühendislik Fakültesi
Reha Midilli Foça Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yükseko


Tıp Fakültesi


 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)