Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Doktorlar, Kokain Etkilerini Gösteren Beyin Taramasını Paylaştı

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Kokainin insan beyni üzerindeki etkilerini ve A Sınıfı maddenin çok kısa sürede yapabileceği hasarı gösteren görüntüler yayınlandı.

Beyin taramaları, kokainin beyinde ne kadar 'yiyebildiğini' göstermekte, bazen kullanıcıyı engelli ve - aşırı durumlarda - ölü bırakmaktadır.

Taramaların alındığı hasta, kokainin neden olduğu toksik lökoensefalopati olarak adlandırılan, kokain kullanımının nadir görülen ancak ciddi bir yan etkisine maruz kalmıştır.

Düzenli bir kokain kullanıcısı olan 45 yaşındaki adam, ailesi tarafından Mata'da bir hastaneye getirildi, çünkü kafası karışmış ve garip davranıyordu. Bu, tıpkı toksik lökoensefalopati geçirme ihtimaline karşı tıpkı aradığı şeydi.Beyin taramaları, beyindeki beyaz maddenin zarar gördüğünü gösteriyor.  Kredi: BMJ

Beyin taramaları, beyindeki beyaz maddenin zarar gördüğünü gösteriyor.

O zamandan beri tam bir iyileşme sağladı, ancak doktorlar farkındalığı arttırmak için bu davadaki taramaları paylaşmaya karar verdi.

Msida'daki hastanedeki isimsiz adamı tedavi eden Dr Ylenia Abdilla , “Bu, önemli ölçüde sakatlığa neden olabilecek nadir bir hastalıktır.

"Bu örnek olay incelemesi, bu durumun farkındalığını arttırmayı amaçlamaktadır.

“Prognoz genellikle kötüdür ve hızla ölümcül olabilir, ancak bazı nadir vakalar bu vaka raporunda görüldüğü gibi tamamen iyileşir.”

Abdilla ve Mater Dei hastanesindeki meslektaşları, en son kokain almasından iki ya da üç gün sonra, ilgili ebeveynler tarafından kendilerine getirildikten sonra adama davrandılar.


Kokain A sınıfı bir ilaçtır.  Kredi: PA

Kokain A sınıfı bir ilaçtır.

İki gün boyunca kafasını karıştırdıktan sonra onu getirmeye karar verdiler. Doktorlar, öğrencilerinin 'ışığa hızlı tepki verdiğini' ve 'kooperatif olmadıklarını, basit görevler yapamadıklarını ve komutları takip etmediklerini' tespit ettiler.

O zaman MRG taraması için onu yolladılar.

Beynindeki beyaz maddenin zarar görmüş ve teşhis edilmesine yol açtığı keşfedildi.

Dr. Abdilla şöyle devam etti: "Birkaç farklı şekilde olabilir.

“Değişmiş bir bilinç düzeyi, karışıklık, dil bozukluğu, değişmiş görüş, ateş veya spastisite var.

"Prognoz kötüdür - durum hızla ilerler ve sıklıkla ölüme yol açar.

"Nadiren bizim durumumuzda olduğu gibi tam iyileşme ile sonuçlandığı bildirildi."Hasta iyileşti, ancak uzun bir rehabilitasyondan sonra.  Kredi: PA

Hasta iyileşti, ancak uzun bir rehabilitasyondan sonra.

Steroidler, antikorlar ve bir plazma alışverişini içeren kapsamlı tedaviden sonra, iyileşme belirtileri gösterdiği bir rehabilitasyon tesisine gönderildi.

Dört ay sonra, iyileşmesi o kadar başarılıydı ki eve izin verildi. Aradan yılda, uyuşturucudan uzak durdu ve yıllık takibi beyninde hala 'kalıcı beyaz madde değişiklikleri' varken, nörolojik testlerin normal olduğunu gösterdi.

Abdilla'nun ekibi şöyle dedi: "Düşük ruh halindeki bazı şikayetler dışında, tamamen bağımsızdı ve önceki işlevsel durumuna geri döndü."
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)