Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Dar ayakkabıyı esnetme yolları.

  • Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 2:49

Eqe

dar-ayakkabiyi-esnetme-yollari.jpg
Ayağı sıkan ayakkabı nasıl esnetilir?
Ayakkabılarınızı lostraya götürmeden de genişletebilirsiniz!
Yeni bir ayakkabı aldınız ve ayaklarınızı çok mu sıkmaya başladı? Aman dikkat diyoruz, ayağı sıkan ayakkabılar kısa sürede yara ve iltihap yapabilir. Bu nedenle ayakkabınızı değiştiremiyorsanız esnetme yöntemini deneyebilirsiniz.
Eğer çok aşık olduğunuz ve size uygun numarası olmadığı için bir küçük numara olanı aldığınız bir ayakkabınız varsa, önerilerimiz çok işinize yarayacak!
Doğal ev yöntemi

Bir ayakkabıyı esnetmenin en kolay yolu onları önce evde giyip dolaşmanızdır. İlk giydiğinizde rahat olmasalar bile ev işi, bilgisayar başında çalışmak gibi işleri yaparken onları giymeniz esnemelerini sağlayacaktır. Bu sırada kalın bir çift çorap ya da birkaç çorap giymeyi unutmayın!
Donan ayakkabılar

Ağzı kapanan bir poşet alın ve yarısına kadar su ile doldurun. Poşetin akıtmadığından emin olduktan sonra ayakkabınızın içine bu poşetleri sokun, ayakkabınızın neresi dar geliyorsa oraya yerleştirmenizi öneririz, daha sonra ayakkabılarınızı içindeki poşetlerle buzluğa atın. Suyun buz olmasını bekleyin. Ayakkabının içindeki su, buz olurken genişleyecek ve böylece ayakkabınız da genişleyecektir. Daha sonra ayakkabıları buzluktan çıkartın ve evin içinde biraz giyin. Ama size önerimiz içlerine çorap giymeniz, buzluktan çıktıkları için soğuk olabilirler.
Spreyle genişletme

Ayakkabı satan mağazalarda bulabileceğiniz esnetici spreyleri şişenin arkasındaki talimatlara göre kullanabilirsiniz.
Fön makinası mucizesi

Ayağınıza kalın çoraplar giyin ve ayakkabılarınızı giyin. Daha sonra fön makinanızı ayakkabılarınıza (direkt olmayacak şekilde) tutun ve ayakkabılar ısındıkça parmaklarınızı içinde oynatın. Soğuduktan sonra ayakkabıları tekrar deneyin, hala acıtıyorlarsa işlemi tekrarlayın.
Patatesler

1-2 adet patatesin kabuklarını soyun, eğer ayakkabının uçları canınızı acıtıyorsa patatesleri itebildiğiniz kadar ayakuçlarına itin. Patatesleri ayakkabınızın içinde gece boyunca bekletin.
Ayakkabı kalıplarını unutmamalı

Ayağınızla aynı numarada bir ayakkabı kalıbı alın ve küçük gelen ayakkabılarınızın içine koyun. Fakat işe yaraması için birkaç gün beklemeniz gerekmekte.
Arabanızla üzerlerinden geçin

Evet kulağa korkunç geliyor ama bu yöntem bazen gerçekten de işe yarıyor. Tabii ayakkabınızın biraz yıpranmış görünmesini sorun etmeyecekseniz. Mesela bu yöntem, botlar için iyi bir alternatif olabilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)