Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

COVID-19 Aşıları Özel Hastaneler ve Üniversite Hastanelerinde de Yapılacak

Katılım
2 Haz 2019
Mesajlar
3,417
Tepkime puanı
6,736
Puanları
113
Yaş
46
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından İl Sağlık müdürlüklerine gönderilen yazıda COVID-19 aşısının uygulanacağı yeni yerler açıklandı. Yazıda aşıların özel hastaneler ile üniversite hastanelerinde de yapılacağı belirtildi. Aşı, MHRS randevu sistemiyle yapılacak.

Ülkemizde ilk olarak 15 Mart 2020'de tespit edilen koronavirüs, 1 Nisan 2020 günü yapılan açıklamaya göre ülke geneline yayılmıştı. Koronavirüs, ülkemizde bugüne kadar 2 milyon 270 bin 101 kişide görüldü ve 21.879 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Dünya çapında virüs için geliştirilen aşılar acil olarak kullanılmaya başladı.
Türkiye de koronavirüs aşılarının müşterisi oldu. Ülkemiz, ilk olarak Çinli Sinovac firmasının geliştirdiği aşının siparişini verdi. Aşılar, 6 gün önce ülkemize iniş yaptı ve 14 günlük test sürecine girdi. Aşıların gelmesiyle birlikte bunların nerelerde insanlara uygulanacağı da netleşmeye başladı.

Aşılar özel ve üniversite hastanelerinde de yapılacak, MHRS randevu sistemi kullanılacak​


225c13ef8948218d4a5f39bf23d5873f73952679.jpg

Sağlık Bakanlığı, COVID-19 aşı uygulama sürecine dair bugün yeni bir açıklama paylaştı. Bakanlık, aşının uygulama sürecine özel hastaneler ve üniversite hastanelerinin de dâhil edildiğini açıkladı. "MHRS Kullanıcı Bilgileri" başlıklı yazı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde İl Sağlık müdürlüklerine gönderildi.

Gönderilen yazıya göre COVID-19 aşısı, Aile Sağlığı Merkezleri, kamu ve üniversite hastaneleri ve özel hastanelerde (kamu/vakıf) oluşturulacak COVID-19 aşı uygulama birimlerince yapılacak. Aşı olacak vatandaşlar, bu birimlere MHRS üzerinden alacakları randevuyla başvuracak.

MHRS'de olmayan hastaneler de sisteme dahil edilecek​


Aşı uygulamasının MHRS üzerinden randevulu bir şekilde yapılması için sisteme kayıtlı olmayan özel hastaneler ve üniversite hastaneleri de sisteme kaydedilecek. Hastanelerin bu kapsamda MHRS işlemlerini yürütebilecek yetkinliğe sahip bir personeli MHRS sorumlusu olarak Bakanlığa bildirmesi gerekecek.
 

SuMBuL

Tam güldüğün yerde başlar şiirler... Yang❤️
mod
Katılım
4 Ara 2020
Mesajlar
2,331
Tepkime puanı
4,622
Puanları
113
Konum
...
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

sen olcan mı aşı bakem :D
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)