Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çocuklarınıza Sınırsız İnternet Erişimi Sağlarken Yapmanız Gereken 10 Şey

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

7039


Çocuklar bugünlerde ellerinde tabletlerle büyüyorlar ve çok küçük yaşta elektronik oyuncaklara ve bilgisayarlara erişiyorlar . Kullanımlarını bir süre izleyebilir ve neye erişebileceklerini ve çevrimiçi olarak ne kadar zaman harcadıklarını yönetmek için ebeveyn denetimleri kurarken, bir noktada, çocuklarınıza güvenmenin ve onlara sınırsız erişim hakkı verme zamanının geldiğine karar verebilirsiniz. İnternet.

Özellikle internetin bir çok eğitim bilgisine ev sahipliği yaptığı ve harika bir kaynak olabileceği göz önüne alındığında, klavyelerinin arkasına gizlenen çok fazla pislik, sahte haber, uygunsuz içerik ve tehlikeli insanlar içerdiğini düşündüğünüzde çok korkutucu bir şeydir.
Çocuklar İçin Ekran Zamanını Değiştirme Aktiviteleri
Ama kabul edelim: çocuklarımızı barındıramıyoruz. Ve bugün, İnternet dünyamızın büyük bir parçası.
Bununla birlikte, çocuklarınızı dünya çapında ağ üzerinde serbest bırakmalarına izin vermeden önce aşılayabileceğiniz 10 şey vardır.10. İNERNET'TE TAKILDIĞI SÜRE

İnternet'te ve elektronik cihazlarla zamanlarını sınırlamanın önemini vurgulayın . Çocuğunuzun odasında bir bilgisayar olmasına ve İnternet erişimini engellemenize izin veren ebeveyn denetimi özelliklerini kaldırmasına izin verebilirken, yine de, onları dikkatli kullanmaları gerektiğini fark etmelerini istersiniz.
Okul çalışmalarına yardımcı olmak, araştırma yapmak ve sosyal medyada biraz zaman harcamak, müzik veya video akışı yapmak ve internette gezinmek için Internet'i kullanmak iyidir. Ancak, çevrimiçi olduğunuzda saatlerce kendinizi odanızda kilitlemeniz doğru değildir. Bu da ayrıcalıkları iptal etmek için bir gerekçe olacak.


9. ÖZEL BİLGİ EĞİTİMİ

Çocuğunuz bir sosyal medya hesabına sahip olacak yaşta, çevrimiçi forumlarda edebilir veya YouTube videoları oluşturup yayınlayabilirse, onlara izin vermişseniz, bu harika. Ancak, yayınladıkları şeylere dikkat ettiklerinden emin olun. Kamerada belirirlerse veya çevrimiçi oyun forumlarında şahsen tanımadıkları kişilerle konuşuyorlarsa, örneğin, nerede yaşadıkları, soyadı veya doğum günü, hangi okula gittikleri gibi bilgileri açıklamadıklarından emin olmadıklarından emin olun. , ve bunun gibi.
Kendi kendilerini tehlikeye atmanın ötesinde, bunu yapmak da ebeveynleri riske sokabilir çünkü sahtekarlar ve hırsızlar ebeveynlerin hesaplarına girmek ve kredi kartı bilgileri gibi şeyleri çalmak için detayları kullanabilirler. Sadece güvenlikleri için değil, aynı zamanda sizinkiler.


8. YETİŞKİN WEB SİTELERİNE ERİŞİM

Çocuklar için internete “sınırsız” erişim bile, uygunsuz yetişkin web sitelerinin engellenmesini içermelidir. Her şeyi engellemek imkansız olsa da, bilgisayarlarına ve yetişkinlere uygun içeriğe sahip web sitelerine erişmelerini engelleyen aygıtlara filtreler koymalısınız.
Ancak bunun ötesinde, onlarla konuşun, eğer bir şeyi merak ediyorlarsa, sizinle, yaşlı bir kardeş veya aile üyesi, öğretmen veya rehberlik danışmanıyla konuşabileceklerini söyleyin. Ve web’de çok fazla zararlı ve rahatsız edici içerik bulunduğunu ve bu tavşan deliğinden aşağı inmekten kaçınmaları gerektiğini bilmelerini sağlayın.


7. NOT TARAMA GEÇMİŞİNİ KONTROL EDECEKSİNİZ

Çocuklarınızın boyunlarını soluyor ve her hareketini izliyormuş gibi hissetmelerini istemezsiniz. Ama onlara, hala çatınızın altında yaşayan çocuklar oldukları için, tarama tarihçelerini her zaman kontrol edeceğinizi bilmelerini sağlayın. Ayrıca, bir takma ad kullanıyor olsanız bile, arkadaşlarının siz olduğunu bilmemesi için sizi sosyal medyada arkadaş olarak kabul ettiklerini unutmayın.
Planlanmış bir şey yapmayın, ancak her an evdeyken kontrol etmeye karar verebileceğinizi bilmelerini sağlayın. Bu, oraya gitmeden önce geçmişi çalıştırıp silebilmelerini önler. Ve size biraz da gönül rahatlığı kazandırıyorlar, sadece çocukların aradıkları aptalca şeyleri araştırıyorlar ve okul projeleri için detaylar veriyorlar.


6. ARKADAŞLIK İSTEKLERİNİ KABUL ETME KONUSUNDA ONLARI UYARIN

Arkadaşlarınızla, ailenizle ve tanıdıklarınızla bağlantı kurmak için bir sosyal medya hesabına sahip olmak iyidir. Ancak çocuğunuzun tanımadığı birinden asla arkadaşlık isteği kabul etmediğinden emin olun. Onlara dünya çapındaki ağın nasıl çalıştığını ve insanların gerçekte kim olduklarını sahte profiller, sahte fotoğraflar ve makyaj detayları ile maskeleyebildiklerini açıklayın.
Bağlanmak isteyen komşu bir kasabanın 16 yaşındaki sevimli, genç bir çocuğa benzeyebilir, ama bodrumunda çocukları avlayan 65 yaşındaki bir avcı olabilir. Özür dilemekten daha güvenli olmak ve tanıdıklarıyla ve ilk önce şahsen tanıştıkları yeni arkadaşlarla bağlantı kurmaya devam etmek daha iyidir.


5. BİLGİSAYAR VİRÜSÜ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Onları bilgisayar virüsleri, casus yazılım ve kötü amaçlı yazılımlar ve bir bilgisayara ya da mobil cihaza girebilecekleri çeşitli yöntemler konusunda eğitin. Bu, şüpheli web sitelerini ziyaret etmeyi, mesaj ve e-postalardaki bilinmeyen kaynaklardan gelen bağlantıları tıklamayı, virüslü programları veya uygulamaları bilmeden yükleme ve daha fazlasını içerir.
İnternete sınırsız erişim izni verebilirken, bilinmeyen kaynaklardan gelen e-postaları asla açmadıklarından emin olun ve herhangi bir yazılım indirmeden veya yeni programlar kurmadan önce izin isteyin. Ek güvenlik için bilgisayara ve mobil cihazlara bir anti-virüs programı yükleyin.


4. OKUDUKLARI HER ŞEYE İNANMA

Daha büyük çocuklar, haber almak için interneti kullanabilir ve bloglarda ve sosyal yayınlarda okudukları bilgileri İncil olarak alabilir. Okudukları her şeye inanmadıklarını ve birinin yeraltındaki blogunu veya Tweet'lerini değil, haberleri doğrulamak için saygın kaynaklara güvenmelerini söyleyin .
Onlara kaynakları nasıl kontrol edeceklerini, hangi web sitelerinin güveneceğini ve önemli konular hakkında bir sonuca varmadan önce, bir tane tuzla okuduklarını ve kendi araştırmalarını nasıl yapacaklarını öğretin. Tek bir hikayenin eğik ve önyargıya dayalı olarak farklı yönlerde nasıl bükülebileceğini anlamalarını sağlamak için çeşitli haber kaynaklarını okumalarını teşvik edin.


3.BİLİNMEYEN GÖNDERENLERDEN GELEN ASLA E-POSTA EKLERİNİ AÇMA

Muhtemelen çocuğunuz muhtemelen e-posta kullanmamaktadır (bu nedir?) Ama şans eseri, onlara meşru ve inanılır e-posta dolandırıcılığının nasıl görünebileceği konusunda bilgi veriniz. Hiçbir zaman ekleri açmadıklarından veya e-postalardaki, hatta bilinmeyen gönderenlerden gelen anlık iletilerdeki bağlantılara tıkladıklarından emin olun.
Bankadan veya eski bir arkadaştan gelen bir mesaja benziyor ancak şüpheli görünüyorsa, size iletmelerini isteyin veya gösterin. Ancak bu günlerde, çevrimiçi güvenlik söz konusu olduğunda, çocuklar ebeveynlerinden çok daha tehlikelidir. Bu yüzden, muhtemelen e-postanın doğrudan çöpe gitmesi gerektiğini fark edeceklerdir.


2.ONLARA İNTERNET'TEN BİR ŞEY SİLEMEDİĞİNİZİ HATIRLATMA

Çocuklar sıradan güncellemeler, eğlenceli fotoğraflar, özçekimler ve daha fazlası gibi sosyal medyaya göndermeyi çok seviyorlar. Ancak onlara, hiçbir zaman İnternet'ten hiçbir şey silinemeyeceğini ve bugün yayınladıklarının daha sonra hayatlarını etkileyebileceğini ve etkileyeceğini hatırlatırız. Şüpheli bir Tweet veya uygunsuz bir fotoğraf, örneğin, istedikleri işi almalarını veya bundan 10 yıl sonra belirli bir anaokuluna çocuklarını kaydolmalarını engelleyebilir.
Onlara prestijli okullara girmelerine izin verilmeyen, işlerinden kovulan veya daha genç günlerinde çevrimiçi olarak yayınladıkları şeyler yüzünden arkadaşları ve aileleri tarafından dışlanan insanların hikayelerini gösterin.


1O.NLARI ÇEVRİMİÇİ AVCILAR VE SİBER ZORBALIKLAR HAKKINDA BİLGİLENDİRİN

Çevrimiçi avcılar ve siber zorbalıklar çevrimiçi ortamda oldukça fazladır ve her türlü web sitesinde, sosyal medya sitesinde, nda ve oyun platformunda gizlenen her şekilde gelir. Çocuğunuza görünüşte masum bir oyun ortağının göründüğü kişi olamayabileceğini veya yeni arkadaşlar edinmek için Facebook ile bağlantı kurmak isteyen sadece tatlı görünen bir kişinin daha sonra veya daha fazla sahte bir kimliğe bürünebileceğini hatırlatın.
Ayrıca tanımadıkları veya hatta tanıdıkları birinin siber zorbalıkla uğraştığını bilmeleri halinde derhal size bildirmeleri gerektiğini bildiklerinden emin olun.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)