Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çocukların Küfür Etmeleri Nasıl Engellenir ?

Muzik

Özellikle de okul dönemindeki çocuklar arkadaşlarından ya da dışarıda duydukları küfürleri bir zaman sonra kendileri de söylemeye başlar. Çocukların küfür gibi kötü sözler söylememeleri için ailelere bazı görevler düşmektedir. İşte çocuklarda küfür etmeyi önlemenin yolları...

Ebeveynlerin sergiledikleri tüm davranışlar ve kurduğu cümleler, direkt olarak çocukları da etkilemektedir. Bu nedenle anne ve babalar, özellikle de yanlarında çocukları varken daha dikkatli davranmalıdır. Kötü sözsöylememeli ve yanlış davranışlarda bulunmamalıdırlar.

kTg3u_1519388324_5169.jpgBazı babalar öfkelendiklerinde sinirlerine hakim olamaz ve ağızlarından kötü söz ya da küfür çıkabilir. Babalarından duydukları küfürleri bir zaman sonra kendileri de tekrarlayan çocuklar, bazen sadece dikkat çekmek için bile yaparlar. Gerekli ilgi ve değeri görmedikleri zaman küfür ederek dikkat çekeceklerini düşünürler.

Küfür etmelerindeki en büyük diğer etken de kendilerinin bir yetişkin gibi olduklarını ispat etme çabalarıdır. Çünkü büyüklerinden, yetişkin olmayı göstermenin yolunun küfür etmek olduğunu öğrenmişlerdir.

tVPJP_1519388363_3417.jpg


Çocukların küfür etmeleri nasıl önlenir?

1- Öncelikle çocuğunuzun yanında küfür etmemeye çaba göstermelisiniz.

2- Küfür duymalarını sağlayacak ortamlardan uzak tutmalısınız. (Stadlar, ve kahvehane gibi cafelerde)

3- Eğer çocuğunuz küfür ediyorsa görmemezlikten gelmelisiniz.

4- Ebeveyni olarak örnek bir rol model olmaya çalışmalısınız.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)