Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çocuğunuzu Okulda Zorlukları Aşmaya Teşvik Etmenin 10 Yolu

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

7051


Okulun, çocukların kendileri ve etrafındaki dünya hakkında yeni ve heyecan verici şeyler öğrendiği eğlenceli bir zaman olması gerekiyor. Ancak bazen çocuklar okulda motivasyondan yoksun kalabilir ve tüm çabalarına katılmazlar. Ebeveynler olarak, çocuklarımızın okulla başlayan hayat reklamlarında başarılı olup olmadıklarını görmek istiyoruz. Ancak, çocuğunuzu kızdırmadan okulda zorlanmaları için nasıl motive edebilirsiniz? Dengelemek için zor bir çizgi, ama yapmamız gereken bir şey var. Bu nedenle, çocuklarınızı okulda zorlanmaya teşvik etme yollarını keşfetmek için okumaya devam edin.


ÖĞRETMENLE TANIŞTIRIN

Bazen başlamanın en iyi yolu zincirin en tepesindedir ve gidip çocuğunuzun öğretmeni ile konuşun. Öğretmenler çeşitli öğrencileri ele almış ve çocuğunuzu evde okul çalışması yapmaya motive etmek için size bazı yararlı tavsiyeler ve ipuçları sunmuş olabilir.
Ayrıca, çocuğunuzun öğretmeniyle konuşmak, kendilerini uygulamadıkları alanları belirlemenize yardımcı olabilir, çünkü bazen bir öğrenci okuldan ziyade sadece bir konuda motive olmayabilir ve genel olarak öğrenebilir.


9. ÇALIŞMA KURALLARINI BELİRLEYİN

Ev ödevleri ve ders çalışmalarına gelince, evdeki çocuklar için kesin kurallar koymanız gerekir. Bu kuralların belirlenmesi çocuğunuza önem verdiğinizi ve okulda nasıl yaptıklarına dikkat ettiğini gösterecektir. Bu kurallar, arkadaşlarıyla dışarıda oynamaları, video oyunları oynamamaları veya ödevleri bitene kadar başka hobi yapmalarına izin verilmemesi olabilir. Bazen çocuğunuzun, eğitimini önemsediğini ciddiye alması gerektiğini bilmesi gerekir.


8.İHTİYACINIZ OLURSA ONLARADAN YARDIM ALIN

Çocuğunuzun okula ilgisiz hale geldiğini görürseniz, neden böyle hissettiği hakkında onlarla konuşmanız gerekir. Çoğu zaman çocuklar mücadele ediyorlarsa ve nasıl yardım isteyeceklerini bilmiyorlarsa okula ilgi göstermeye başlarlar.
Bu yüzden, konuyu öğrenmelerine ya da bir öğretmen işe almalarına yardımcı olmak için girmeniz gerekebilir. Çocuğunuza bir konuda kendilerini daha güvende hissetmeleri için gerekli yardımı sağlamak, okulu tekrar sevmelerini sağlamak için ateşi yakmanız için tek ihtiyacınız olabilir.


7.ÖDEV ALANI TAHSİS EDİN

Çocuğunuz okuldayken, gidip geldiklerini ve okuldayken öğrenmeye odaklandıklarını bildikleri kendi masaları vardır. Bu yüzden, evdeyken, ders çalışmak ve ödevlerini yapmak için özel bir alana ihtiyaç duyarlar. Kendi çalışmalarını yapmak için belirlenmiş bir alana sahip olmaları kendilerini özel hissettirecek ve tamamlamaları gereken görevler üzerine odaklanmaya yardımcı olacaktır. Bu alanın aynı zamanda odaklanmalarına yardımcı olmak için herhangi bir elektronik veya oyundan dikkat dağıtıcı olmaması gerekiyor.

6.MOMENTTE KAL

Çocuğunuza okulda motive olmama ve gözlerinin önünde hayatlarının yanıp söndüğünü görme zamanı olabilir. Onları iyi bir üniversiteye girmediklerini, yani iyi bir iş alamayacaklarını ve sonsuza dek evinizde yaşamalarını görebilirsiniz.
Ve eğer çocuklarınız ortaokulda veya lisedeyse, bu korkuları onlarla bile ifade edebilirsiniz. Ama bunu yapmak kimseye yardım etmeyecek. Acil soruna odaklanmanız ve sadece bir sınıf veya sınavda onlara yardımcı olmaya çalışmanız gerekir.


5.SET BAŞARI HEDEFLERİ

Okuldayken, büyük bir proje veya sınavla ne kadar bunaldık hissettiğinizi hatırlıyor musunuz? Çocuğunuz herhangi bir okul işi yapamayacak kadar kendinden çok sıkkın hissediyor olabilir. Dolayısıyla, onlara varabilecek ulaşılabilir hedefler belirleyerek onlara yardım edin. Büyük bir şeyi daha küçük kilometre taşlarına bölmek, zevk alacakları ve tüm hayatlarını kullanacakları bir araçtır. Daha küçük hedefler çocuğunuzun kendini başarılı hissetmesini ve bu duyguyu devam ettirmek için çalışmaya devam etmesini sağlar. Ve bunu öğrenmeden önce çocuğunuz bir projeyi bitirmiş olacak!


4.ETKİLEŞİMLİ ÇIKTILARLA ÖĞRENMEYİ EĞLENCELİ HALE GETİRİN

Bir ebeveyn olarak yapabileceğiniz bir şey, öğrenmelerini etkileşimli hale getirmek ve gerçek hayatlarına dahil etmektir. Onları müzelere götürebilirsiniz, böylece “umursamadıklarını” söyledikleri konularda gerçek bir uygulamalı deneyim kazanabilsinler.
Müzeler sıkıcı olma konusunda üne sahip olabilir, ancak çocuk dostu sergiler, etkileşimli turlar ve oyunla herhangi bir konuya yaklaşmanın gerçekten benzersiz yolları ile çok fazla seçenek var! İçlerinde öğrenmeye değer olmadığını düşündüğü bir konuyla çevrelenmiş olmak, bu alanda yapabilecekleri güzel şeyleri görmelerini sağlayacaktır.


3.ONLARA BİR AMAÇ VERİN

Herkes doğrulama istiyor ve bazen çocuğunuz okula harcadığı çabanın buna değdiğini görmek zorunda. Çoğu zaman bu yüzden çocukların okulda gevşemeye başladığını göreceksiniz. Onlara öğrendiklerini kullanmak için bir amaç vermek, öğrenmeye devam etmeleri için onları motive tutacaktır. Bu da her şey hakkında olabilir! Doğa bilimi için doğa yürüyüşünde gördükleri hayvanları tanımlamaktan, satın almak istedikleri bir öğeyi elde etmek için bir matematik problemi çözmeye, konuları gerçek hayatta uygulamak çocuklarınızın öğrenmeye devam etmesini isteyecektir.

2.DUYGULARINA DİKKAT EDİN

Çocukların okulda başarılı olmak için daha fazla baskı hissettiğini biliyor muydunuz? Bu baskıları hissetmek kendilerini stresli hissetmelerine ve sonuç olarak hiçbir şey yapmak istememelerine yol açabilir.
Bu nedenle, çocuklarınızın nasıl hissettiğine ve nasıl davrandığına dikkat etmeniz gerekiyor, çünkü okul çalışmaları söz konusu olduğunda, bazı endişeleri olabilir. Eğer durum buysa, çocuğunuza okulda yaşadığı bu hisler konusunda yardım etmek için bir terapistle konuşmanız gerekir.


1.OKUL HAKKINDA KONUŞURKEN OLUMLU OLUN

Okulu nasıl temsil ettiğiniz ve evinizde öğrendiğiniz, çocuğunuzun okulu genel olarak nasıl göreceği. Öyleyse çocuğunuzu test veya karne konusunda kötü yapmak için bağırıyor veya disiplin altına alıyorsanız, okula yeniden göndermeye başlayıp denemeyi bırakabilirler! Çocuğunuzun okulu görmesini istediğiniz şey bu değil. Bunun yerine, pozitif kalın, neyin iyi yaptıklarını konuşun ve neden diğer konularda iyi olmadığını düşündüklerini görün. 'İnekler' ile ilgili herhangi bir 'şakadan' ya da çok çalışan insanlardan uzak durduğunuzdan emin olun - aksi halde neden kendileri denemek isterler? Çocuğunuzla konuşma, bunun yerine yaşamlarında ihtiyaç duydukları pozitif güç ol.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)