Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çocuğun Kurban Kesimine Şahit Olmasi

Katılım
26 Ara 2016
Mesajlar
1,067
Tepkime puanı
2,264
Puanları
113
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

- Çocuğun Kurban kesimine şahit olma yaşı ortalama 12 ve sonrası olabilir. Öncesinde çocuk ruhu kesim anındaki görüntüleri kaldıramayabilir. Ya et yemeye ya da kurban kesimine sorgulayıcı yaklaşabilir..

- 6-12 yaş arası çocuklar kurbanın kesilişinden ve parçalara ayrılışından uzak tutulmalıdır. Ancak hayvanın eve getirilmiş, parça et haline şahit olabilirler. Burada kurbanın baş ve ayak kısmı gene bu yaş çocuğa gösterilmemelidir..

- 6 yaşından küçük çocuklara ise Kurban Bayramı, merkezinde et olmayan bayram vurgusu yapılarak anlatılmalıdır. Evin içerisi süslenip bayram havası yaşatılabilir. O günlere özel ziyaretler, aile oyunları, aktiviteler gerçekleştirilebilir..

#kurbanbayramı #kurban #çocuk #bayram #pedagoji #çocukpsikolojisi
 
Katılım
15 Haz 2017
Mesajlar
1,512
Tepkime puanı
2,225
Puanları
113
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Kesinlikle katılıyorum. Hatta ergenlik dönemini yaşayan bu dönemi bitirmemiş kişiler bile izlememeli. Kimine göre 24 kimine göre 16 yaştır bu. Çünkü beyinler değişmiyor. Hayvanın canını almaktan ziyade ona yaşatılan acı düşünüldüğünde hiçte sağlıklı birşey değil bu çünkü. Yani şöyle düşünün, üç ayağı bağlanmış bir hayvan. Kesinlikle kendini koruyabilecek bir pozisyonda değil. Gırtlağı ve iki şah damarı kesiliyor. Ancak sinir sistemi, ( Omurilik ) hala kafa ile sabit kaldığından her saniyesinde çılgın bir acıyı beynine iletiyor. Ne zamana kadar ? Bütün kanını vücudundan atana kadar. Bu arada gırtlağıda kesildiği için beynine oksijen akışıyor duruyor. Bu da büyük bir stres ve boğulma hissi yaratıyor. ( memelilerin insanlar dahil en çok korktuğu şey boğulmaktır. )

Yani tüm bunlara şahit olmak yaşı kaç olursa olsun hiç kimse için iyi birşey değil.
 
Katılım
26 Ara 2016
Mesajlar
1,067
Tepkime puanı
2,264
Puanları
113
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Ben hâlâ izleyemiyorum hiç bulunmadım @Radioactive ki çocuk psikolojisi bu .. Teşekkürler güzel yorumun için.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)