Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Cinsiyetçi Sohbet Gruplarına Önlem

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Porto Riko Yetkilileri Cinsiyetçi Grup Sohbetinde Telefonlarını Kapatmak Zorunda

Porto Riko'daki bir yargıç, sızdıran cinsiyetçi ve homofobik grup sohbetine katılan hükümet yetkililerinin telefonları için arama emri çıkardı.
El Nuevo Día'nın onayladığı haberler, yarım milyondan fazla insanın Pazartesi günü sokaklara döküldüğü ve valinin istifa etmesini talep ettiği taleplerle adanın ana karayollarından birini kapattığı şeklinde geldi. #TelegramGate olarak bilinen sohbetlerde oynadığı rolün yanı sıra idaresinde devam eden yolsuzluk iddiaları için tazminat istiyorlar.
“Dün, mahkeme arama emirlerine izin verdi ve bugün yerine getiriliyorlar. Bu devam eden bir soruşturma nedeniyle, ek yorum yapılmayacak ”dedi. Adalet Bakanlığı basın sekreteri Mariana Cobián El Nuevo Dia'ya göre.

Mesajlar Aralık 2018'den Ocak 2019'a kadar birkaç hafta boyunca gönderildi ve homofobik ve yanlış fikirci açıklamalar içeriyordu. En tartışmalı yorumlardan biri San Juan belediye başkanı Carmen Yulín Cruz'a atıfta bulundu. Bir yetkili, “Onu vurmaya saldıracağım” dediğinde Rosselló, “Bana büyük bir iyilik yapıyor olacaksınız” dedi.
5944


Başka bir mesaj , Kasırga Maria'dan sonra Porto Riko'nun morglarında büyüyen ceset yığını hakkında şaka yaptı . “Artık konuyla ilgilendiğimize göre, kargalarımızı beslemek için kadavralarımız yok mu?” Mesajı okundu. “Açıkça dikkat etmesi gerekiyor.”
, Rosselló'nun en üst düzey yetkililerinden bazıları dahil olmak üzere Baş Finans Sorumlusu Christian Sobrino ve valilik için sırada sırada bulunan Devlet Sekreteri Luis G. Rivera Marín dahil. O zamandan beri istifa ettiler. El Nuevo Dia, hangi memurların tutuklama emriyle karşı karşıya olduğunu söylemese de, CBS , Rosselló dahil, sohbetin 12 üyesi olduğunu belirtti.
Adalet Sekreteri Wanda Vázquez, devlet sekreteri pozisyonunun boş kalmasıyla üçüncü sırada. Başsavcı Olga Castellón liderliğindeki soruşturmasından gönüllü olarak kendisini geri aldı.
Vázquez, sohbete katılanların kızı El Nuevo Día ile ilgili bir cezai soruşturmaya giriştiği iddia edilen bir müdahale için karşılaştığı adli süreci hatırlattıktan sonra karar verdi. Hakim, bağımsız ve özel bir savcının getirdiği üç suçlama için onu tutuklamak için hiçbir sebep bulamadı.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular