Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çin, Rus petrol devine ortak oluyor

Katılım
11 May 2017
Mesajlar
9,662
Tepkime puanı
16,062
Puanları
120
Konum
..
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Çinli otomobil devi Gelly başka bir dev Daimler'den 7.3 milyar euro'luk hisse satın aldı
59a51efe2269a22bb023505f.jpg

Bloomberg´de geçen hafta yer alan haberde Geely şirketinin borsada gerçekleştirdiği alımlarla yüzde 10´un biraz altında bir konuma geldiği yer almış ve Daimler AG ise hisse satın alma işlemini mevzuat dilekçeleri yoluyla doğrulamıştı. Dilekçede ise Geely şirketinin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Shufu´nun hisseyi yatırım fonu yoluyla satın aldığı belirtildi.

Bu adımla Gelly, Mercedes ve Daimler sayesinde Avrupa otomobil pazarına giriş yapmış oldu. Landesbank Baden-Wuerttemberg şirketinden Stuttgart merkezli analist Frank Biller konuyla ilgili, “Daimler AG´de bir Geely hissesi, şirketin elektrikli araçlar gibi yeni uzmanlıklar kazanabilmelerine yardımcı olacak işbirliğine olan inancını gösteriyor. Aynı zamanda bu anlaşma, Daimler için Çin´de yeni bir yol açıyor” dedi.
Çinli Gelly markasının bundan öncede otomotiv firmalarına yatırımları olmuş. 2010 yılında Ford’tan Volvo Cars’ı satın alan marka sonrasında da 2012 yılında da İngiliz taksi üreticisi The London Taxi Company’i de almıştı.alıntı
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)