Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çernobil'de Kuş Kadar Büyük Bir Kelebek Bulundu

  • Konbuyu başlatan BaRoN
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:33
Katılım
2 Haz 2019
Mesajlar
3,417
Tepkime puanı
6,736
Puanları
113
Yaş
46
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Çernobil'deki Radyasyon ve Ekolojik Biyosfer Rezervi'nde uzmanlar, bir kuş kadar büyüklüğe sahip bir kelebek buldular. Kelebeğin mavi kurdele kelebeği (catocala fraxini) türünden olduğu açıklandı.

Birbirinden güzel desenlere sahip kanatlarıyla pek çok kişinin gözünü alan kelebekler, muhtemelen pek çok insanı da korkutmamakta. Ancak geçtiğimiz gün fotoğrafları yayınlanan bir kelebek, şüphesiz ki herkesin korkacağı bir görünüme sahip. Görüntüler, Çernobil Radyasyon ve Ekolojik Biyosfer Rezervi tarafından paylaşıldı.
Uzmanların Facebook üzerinden yaptıkları paylaşımda iki adet görsel yer alıyordu. Bu görsellerde de herkesi korkutacağını iddia ettiğimiz dev bir kelebek yer alıyordu. Uzmanların paylaştığı fotoğraflardaki kelebek, mavi kurdele kelebeği (catocala fraxini) türündendi.

Türün kanat boyu 11 santimetreye kadar ulaşabiliyor​


94b45bfa19872e08c186cb8f8024f9172664b80c.jpg

Korkutucu büyüklükteki kelebeğin görüntülerini paylaşan uzmanlar, bu kelebek türünün Ukrayna ve Avrupa'da yaşayan ve kanat boyu 110 milimetreye; ön kanadının uzunluğuysa 45 milimetreye kadar ulaşabilen en büyük kelebek türlerinden birisi olduğunu açıkladı. Yani kelebek, hemen hemen bir kuş büyüklüğündeydi.
a326c20d931df848d50aa8f0237b93aed64ea4c2.jpg

Çernobil Radyasyon ve Ekolojik Biyosfer Rezervi'ndeki uzmanlar, mavi kurdele kelebeğinin geceleri aktif olduğunu ve ışığa doğru uçtuğunu açıkladı. Uzmanlar, yakaladıkları kelebeği yağmurların durmasından hemen sonra en sevdiği ağaç olan kavak ağacına bırakacaklarını belirtti.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)