Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çekici Olmamak, Bir İlişkiye Başlamak için Engel midir?

Muzik

motosiklet-s%C3%BCrmek-isteyen-gen%C3%A7-e1536603426293.jpg


Kötü haber, maalesef çekici olmamak bir partner bulmayı biraz zorlaştırabilir. İyi haber ise, bu oldukça küçük bir engeldir, ve sizi ilişkiye hazırlar. Biraz çaba sarf ederseniz, mükemmel bir ilişkiye sahip olabilirsiniz. Fakat bu tamamen size bağlıdır.
Aşk, arz ve talep dengesine dayalı bir süpermarket gibidir. En ilgi çekici ürünler, en popüler ve en tanınmış olanlardır.

Her ne kadar bu terimlerin üzerinde nadiren dursak ve aşkı romantik ve masum kabuğundan çıkarmak istemesek de, gerçek şu ki, bir dizi biyolojik yasa, biz insanları etkilemektedir. Fakat, özellikle de bazı insanlar daha fazla etkilenir.
İyi bir dış görünüşe sahip insanların aşk piyasasında daha kolay bir yere sahip olduğunu bilinen bir gerçektir. Ama daha kolay olması, her zaman daha iyi olacağı anlamına gelmez. Çoğu zaman, bu belirgin kolaylık sizin aleyhinize olabilir ve zayıf yönleriniz güçlü yönlere dönüşebilir. Çünkü, Ortega y Gasset bir sözünde şöyle der:
“Bizi kendine çeken güzellik ile aşık olmamıza neden olan güzellik çok nadiren uyuşur.”
– José Ortega y Gasset
Fiziksel çekicilik: bir çok insanın arzusu
Fiziksel çekicilik göreceli bir niteliktir. Her insanın çekici olduğunu düşündüğü özellikler farklıdır. Fiziksel çekicilik, bir insanın yaptıklarından ziyade, fiziksel özelliklerine, en çok da yüz şekline bağlıdır.
Ayrıca bakınız: İnsanlar Neden Birbirlerini Çekici Bulur?


Öte yandan, kültür, güzellik algısını büyük ölçüde etkiler. Bu nedenle, kültür bu konuda oldukça etkili bir faktördür.
%C3%A7ekici-olmamak-e1536607400578.jpg

Dış güzelliğin, toplum üzerinde fazla bir etkisi yoktur. Bir insanın güzel olup olmaması hiç fark etmez. Nihayetinde, bir kimsenin görünüşü, bir bütün olarak insanlığın ilerleyişine çok az katkıda bulunur.
Dünyada oldukça güzel dış görünüşe sahip olan büyük bir ünlü topluluğu bulunuyor. Fakat, sayısı onlardan çok daha az olan ve dahilerin, düşünürlerin ve kahramanların oluşturduğu grubun dünyaya yaptıkları katkılar, bu ünlü grubun yaptığı ufak katkılarla hiçbir şekilde kıyaslanamaz.
Bazı insanlar güzel doğar, bazıları ise kendilerini sonradan güzelleştirir. Bu insanlar kendi çabalarıyla çekicilik kazanırlar.

Estetik operasyonlarla, sporla, ve binlerce çeşit güzellik ürünü sayesinde bir insanın fiziksel görünüşü değiştirmek mümkündür.
Diğer bir yandan, toplumun evrim geçirmesi her ne kadar metafizik bir olay olsa da, dış görünüşleri konusunda fazla takıntılı olan insanlar vardır. Hatta bazıları depresyona girer. Bazıları ise isteklerine karşı çıkarak vücutlarını forma sokmak için büyük çaba sarf eder.
Dış güzellik ve ilişkiler
Fiziksel çekicilik, adından da anlaşılacağı gibi, avantajları çeken bir özelliktir. Çekici olarak adlandırılır, çünkü diğerlerinin dikkatini çekme konusunda adeta bir mıknatıs gibidir. Bu bağlamda, romantik ilişkilerin başlatılmasını kolaylaştırabilir.
Buna ek olarak, bazı kültürlerde her iki partnerinde çekici olduğu ilişkiler, özellikle de erotik dürtüleri uyandıran bir durum, değer belirtisidir. Bu, fazla çekici olmayanlar için bir engel teşkil eder.
Çekici olmayan bir kişi, bir partner bulmayı daha kolay hale getirmeyi istiyorsa, önünde iki yol bulunur. Biri toplumun mantığının kurbanı olmak, diğeri ise etrafından dolaşmaktır.
Kendisinin durumun kurbanı olmasına izin veren kişi, omuzlarını düşürür ve kabuğunda saklanma gereksinimi duyar. Bu da, onu daha az çekici hale getiren sosyal alışkanlıklar edinmesine neden olur.
Ayrıca bakınız: Sizi Daha Az Çekici Kılan 7 Alışkanlık
Öte yandan, bu meydan okumayı kabul eden kişi, kendi tavırlarıyla, diğer insanların kendini çekici kılan karakteristik özelliklere erişmesini sağlar ve diğer insanlar tarafından takdir edilmeyi başarır. Kısaca, farklı bir mantığın inşasını tamamlar.
.
 
Katılım
14 Eyl 2018
Mesajlar
41
Tepkime puanı
83
Puanları
18
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Fiziksel çekicilik: bir çok insanın arzusu
Fiziksel çekicilik göreceli bir niteliktir.

Efsane olan Leyla ile Mecnun un tezini doğrular nitelikte bir kavram.

Mecnun un gözünden görmek önemli olan Leylayı, aşk ın penceresinden bakmak gerek, Kurak topraklarda bir fidanı yeşertmek gibi.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)