Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

C Vitamini Hakkında 6 Genel Bilgi

Katılım
7 May 2019
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
29
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Vücudumuzun enerjiden (şeker, protein ve yağ gibi), elektrolitlere (potasyum, sodyum ve magnezyum gibi) ve minerallere kadar iyi çalışması için birçok farklı şey gerekir. Her gün ihtiyacımız olan şeylerden biri vitaminlerdir. Bedenimizi enerjiye dönüştürmemize yardım etmemize kadar düşünmemize kadar vücudumuzda birçok farklı işin yapılmasına yardım ederler. Vitaminler birçok gıdada bulunur, fakat çoğunlukla meyve ve sebzelerde bulunur.
Portakal gibi narenciye meyvelerinde bulunan C vitamini, diğer şeylerin yanı sıra, iyileşmeye (yaralarda olduğu gibi), bağışıklık sistemimize (soğuk algınlığı ve enfeksiyonlarla mücadele) yardımcı olur ve dişlerinizi sağlıklı tutar.


Madde Madde 7 Bilgi
  1. C Vitamini suda çözünen bir vitamindir, yani suda kaybolur veya suda çözünür (şekeri suya koymak gibi, şeker kaybolur). Vücudunuz için bunun anlamı nedir? Bu, vücudunuzun çok uzun süre C vitamini tutamayacağı anlamına gelir, bu yüzden her gün tüketmelisiniz!
  2. Sigara içmek, gördüğümüz birçok yönden zararlı olsa da, göremediğimiz şekillerde de vücuda zararlıdır. Örneğin, sigara içmek vücuttaki C vitaminini yok eder!
  3. C vitamini beyne bile yardımcı olur! Beyinde, beyin fonksiyonuna yardımcı olan nörotransmitter olarak adlandırılan özel bir hormon yapımında önemlidir.
  4. Çok fazla C vitamini almanız ishal ve karın ağrısı yapabilir.Çoğu insan yediklerinden yeterince C vitamini alır, ancak ekstra ihtiyacı olan insanlar için C vitamini hapları vardır.
  5. C vitamini pişirilen veya suda depolanan yiyeceklerden kaybedilebilir.Mümkün olduğunca taze meyve ve sebzeler yiyin ve meyve ve sebzeleri suda bekletmeyin.
  6. C vitamini, insan yapımı, fabrikada üretilen ve hap olarak alınan ilk vitamindi.
  7. Vüzuda zararlı bakterilerin girmesini önlemek için genellikle uzun deniz seferlerinde alınan diğer yiyecekler arasında lahana turşusu, limon suyu ve portakal bulunur.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)