Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bu kasabanın yalnızlık için çözümü? 'Sohbet bankı'

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Dedektif Çavuş. İngiltere'deki Avon ve Somerset Polisi ile birlikte Ashley Jones, dolandırılan yaşlı bir dulla konuşuyordu. Her sabah arkadaşı gibi davranan bir adamdan bir telefon alırdı ve sonunda onu yaklaşık 31.000 dolar vermeye ikna etti.

Con’a para göndermeyi umursamadığını söylediğinde Jones etkilendi. “Aksi taktirde haftalarca asla başka bir kişiyle konuşmam” dedi.
5730Jones, hem yaşlı hem de genç olan birçok insandan biriydi, Jones, Batı İngiltere'deki topluluğunda çok yalnızdı. Bu yüzden bir şey yapmaya karar verdi.

Jones, polis teşkilatını geçen ay iki yerel parkta birkaç " " belirlemesi için ikna etti. Haziran ayının ortalarında şöyle yazan renkli tabelalar astı:

“'Mutlu sohbet' bankası. Birinin merhaba demeyi bırakmasına aldırmazsanız buraya oturun ”.
İşaretler Taunton ve Burnham'daki yerel parklara çıktıktan birkaç gün sonra, Jones her biri tarafından bir gezinti yaptı ve orada oturan insanların birbirleriyle konuştuğunu gördü.

Bölümün 22 yıllık emektarı Jones, "Fevkalade, bu çekiş kazanmaya başladı" dedi.
İlki bu yana, genellikle yaşlı vatandaşların toplandığı bilinen yerlerde, 10 sohbet bankasını daha kolaylaştırdı.
“Mutlu sohbet” tabelasının, yan yana oturan ama konuşmaya başlama konusunda belirsiz olan yabancılar arasındaki görünmez duvarı yıkmaya yardımcı olduğunu söyledi.

Fikir hızla yaklaşıyor. Banklar gittikten ve polis departmanının Facebook'ta fotoğraflarını yayınlamasından bir haftadan kısa bir süre sonra , Jones aynı şeyi umarak İngiltere ve Galler'deki diğer polis departmanlarından gelen çağrıları almaya başladı.

Jones, İngiltere’ye dağılmış 40’tan fazla bankası olduğunu ve Avustralya ve ABD’nin de dahil olduğu diğer ülkelerdeki insanların benzer projeler yapmaya ilgi gösterdiğini söyledi. Jones, geçenlerde Prineville, Ore'deki bir emlakçıdan, yerel parklara koymak amacıyla özel yapım birkaç sohbet bankası yaptığını söyleyerek arama yaptığını söyledi.

“İngiltere ve ötesine yayılan birçok yeni sohbet bankası gördük” dedi.
49 yaşındaki Jones, projenin yalnızca toplumu dikkate alma girişimi olmadığını, aynı zamanda suç azaltma tedbiri olduğunu söyledi. İnsanların dolandırıcılara kurban gitmesinin sebeplerinden biri de, tıpkı 31.000 dolarlık bir mahkum adam gönderen kadın gibi yalnız ve yalnız olmalarıdır.
Onunla konuşmanın “benim için bir keşif deneyimi oldu” dedi.

Gördüğü ısrarcı yalnızlığı ele almanın bir yolunu ararken Jones , Birleşik Krallık'taki 9 milyondan fazla insanın - nüfusun yaklaşık yüzde 20'sinin - her zaman ya da sık sık yalnız olduğunu ve yaşlıların yüzde 17'sinin iletişim içinde olduğunu öğrendi. aile veya arkadaşlar haftada bir kereden az.
Elbette, sorunun Birleşik Krallık'a özgü olmadığı, Avon ve Somerset Polis ve Suç Komiseri Sue Mountstevens’in dediği gibi.

“Hepimiz topluluklarımızı güvende tutmakta rol oynuyoruz” dedi. “Sadece bir sohbet bankasındaki birine merhaba demeyi kesmek, günlük yaşamlarında büyük bir fark yaratabilir ve umarız kötüye kullanım kurbanı olduklarında konuşmaları için onları teşvik edebilir.”
Pazar günleri Londra’da, Westminster Sarayı’nın yanındaki Victoria Garden Park’taki bölümünün son sohbet bankasını tanıtırken, Jones, Thames Nehri’nin havasının tadını çıkarmak için bankta oturdu.
UJU5UMICJ5EGZAVJLHP6MW732E.jpg


Dedektif Çavuş. Ashley Jones, Victoria Garden Park'ta bir sohbet bankında oturuyor. (Jon Williams)
“Yaşlı bir beyefendi yanımda geldi ve oturdu - tabelaya baktı ve sohbet etmeye başladık” dedi. “82 yaşındaydı, Seattle’dan Londra’yı ziyaret etti, bir gezintiye çıktı. 30 dakika boyunca müthiş bir sohbet ettik ve birbirimiz hakkında ve ikimizin de nereden geldiğini çok şey öğrendik. ”
Bu, tam da sohbet banklarının ortaya çıkacağını umduğu şeydi, dedi, “daha fazla yerde işaretler kurmaya yardımcı olacak gönüllülerle“ seyahat eden bir sohbet bankası ”projesi geliştiren Jones.
“Katılan herkes katılımdan olumlu bir sonuç alıyor” dedi. “Sohbet tezgahı, insanların 'merhaba' demesini engelleyen görünmez sosyal engeli kaldırıyor”
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)