Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Brenda Starr

Fineas

Epik
uye
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
5,416
Puanları
113
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

BRENDA STARR


30 Haziran 1940 tarihinde bir Pazar sayfası stribi olarak doğan Brenda Starr'ı güzel ve başarı dolu günler bekliyordu. Bu başarı Dalia 'Dale' Messick'in kaleminden çıkan karakterin dağıtımım yapan Chicago Tribune New York News Syndicate'in başındaki 'Captain' Joseph Patterson'un negatif tavrına rağmen gerçekleşmiştir. 'Yüzbaşı' Patterson bu yeni karakter ve onun göreceği ilgiden başlangıçta oldukça kuşkuludur. Fakat bir süre sonra korkularının yersiz olduğu ortaya çıkmıştır. Zira Brenda Starr, devamlı büyüyen bir başarı grafığiyle yolunu hep açık tutmayı başarmıştır.izgiromanAnsiklopedisi087.jpg


Bir Brenda Starr karesi.


Ekim 1945 tarihinden itibaren sadece Pazar günleri okura ulaşabilen Brenda Starr bantına günlük versiyonu da ilave edilmiştir. Bu günlük bantın da kariyerine eklenmesiyle daha rahat çalışma imkanı bulan Dale Messick, kahraman kızını bir kadın haydut formatına sokmak istiyordu. Ancak editörü Mollie Slott'un önerisiyle ve verdiği fikirlerle bir bayan haber muhabiri tiplemesinde karar kılmıştır. Brenda Starr, sürekli olarak çalıştığı gazete olan The Flash için görev icabı dünyanın çeşitli uzak köşelerine uçmaktadır. Ve daima kusursuz ve alımlı giyimiyle özenle biçim verilmiş en olmadık durumlarda bile bozulmayan saçlarıyla olaylara gözünü kırpmadan atılmaktadır.

Brenda Starr'ın aşk hayatı da en az iş kariyeri kadar hareketlidir. Bir yandan, ona uzaktan siyah orkideler gönderen ve bilinmeyen bir hastalığın pençesindeki Basil St.John'un gizli ve platonik aşkından devamlı uzak kalmaya çalışırken; bir yandan da bantta devam eden maceralara eklenen hemen her erkek karakter tarafından elde edilmek için kovalanmaktadır. Yaşadığı bu problemleri güçleştiren gazetenin kaba saba editör müdürü Livwright'la, Brenda Starr'ı sürekli kıskanan oldukça çirkin görünüşlü bayan meslektaşı Hank O'Hair ve fazla üzerine düşerek canını sıkan Pinhook lndiana'da yaşayan halası Abretha Breeze de işin cabasıdır...

Herşeye rağmen çizgiromandaki olaylara romantizm hakimdir. Brenda Starr seriye eklenen yabancı karakterlerin fazlalığına ve çoğu olaydaki 'klasik espri' denilebilecek mizahi donelere rağmen yıllar boyunca popülerliğini sürdürmüştür. Bant bir süre sonra Bayan Messick'in yönetimi altındaki uzmanlaşmış çizerlerin oluşturduğu bir ekip tarafından hazırlanmaya başlanmış, ve böylece stribin başlangıcından beri hedef kitle olarak belirlenen genç yaştaki bayan okurlara daha çok hitap etmeyi sürdürebilmiştir. Kendilerini kadın bir kahramanla özdeşleştiren okurlar, fırtınalı bir hayatın ve içindeki hızlı fakat sonu kötü biten aşk maceralarının arasında neredeyse kendilerinden geçmişcesine heyecanlanmışlardır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)