Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

BİTKİLERİN RUH HALİNİ ANLATAN SAKSILAR

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Bitkilerinizle ilişkinizi geliştirmek, artık akıllı saksılar sayesinde çok daha kolay!

Mu Design, bitkilerin durumunu takip edebileceğiniz, bitki bakımı konusunda çok bilginiz olmasa bile bitki yetiştirmenizi sağlayan ve bunu kolaylaştıran bir uygulama geliştirdi. LED ekran aracılığı ile bitkinizin durumunu kontrol edebileceğiniz akıllı saksı Lua, çeşitli emojiler ve yüz ifadeleriyle günlük durumunu size bildiriyor.

Birçoğumuz bitkiler ve çiçeklerle konuşuruz… Peki ya onlar da bizimle konuşsaydı?
akilli-saksi-lua-1.jpg

Birçok kişi özenle bakmaya çalıştığı bitkileri ve çiçekleriyle konuşur. Onlarla iletişim kurmaya çalışır ama her zaman net cevaplar alamaz Bu akıllı saksı Lua’yı geliştiren mucit, bu ihtiyacı anlamış olacak ki böyle bir dehaya imza atmış. Bu harika buluş sayesinde, evinizin balkonunu muhteşem bir organik bahçeye dönüştürebilirsiniz.
Bitkileriniz ve çiçeklerinizin ruh halini okuyun
akilli-saksi-lua-2.jpg

Sararmış yapraklar gibi belirgin işaretlerin dışında, bitkilerinizin ruh halini anlamak zordur. Ancak Lua, doğayla insan arasındaki iletişimi mümkün kılar. Halen Indiegogo’da yüzde 200’ün üzerinde fon sağlanan “duyguları olan akıllı saksı” bir uygulamanın yardımı ile çalışmaktadır. İndirme işleminden sonra kullanıcılar, saksının anında çevirip okuyabileceği, uygulama tarafından oluşturulan bir QR kodunu tarar. Oradan, sahip olduğunuz bitkinin türünü seçersiniz ve bitkinizin ihtiyaç duyduğu şeylerle ilgili basit mesajlar almaya başlarsınız. Yine de, acımasız sözler ve yüz ifadeleri görmeye hazırlıklı olun. Çünkü Lua, sözcükleri veya yüz ifadelerini anlamaz.

15 farklı ifadeyle bitkileriniz ve çiçekleriniz sizinle konuşacak
akilli-saksi-lua-4.jpg

15 farklı evrensel animasyonlu duygudan oluşan bir kütüphane kullanarak Lua, kullanıcısına bitkinin sağlığını ve genel durumunu anlatır. Ayrıca bitki yetiştirme deneyimine biraz eğlence katan başka ifadeler de kullanabilir. Artık bitkinizin yaprakları solmadan ve dökülmeden önce bitkinizin durumunu anlayabileceksiniz. Çünkü, Lua LED ekranından, susuzluğunu belirtmek için ağzı açık ve dili dışarıda bir yüz ifadesiyle size haber verecektir. Öte yandan, aşırı suya doyan bitki, kullanıcıların sulamayı yavaşlatmalarını sağlayan hastalıklı bir yüz emojisiyle sizinle iletişim kurar.

Bitkileriniz ve çiçeklerinizin bir yüzü olsaydı ne olurdu?
akilli-saksi-lua-3.jpg

Eğer bitkiniz, serpilmesi için çok uzun süre güneş ışığında kalmışsa, Lua daha fazla güneş ışığına maruz kalmak istemediğini, bir vampir yüzü göstererek ifade eder. Lua’nın yüz ifadesine bakın, vampir dişlerini gördüğünüzde, bitkinin ışığa daha fazla maruz kalmaması için yerini değiştirin ve evinizdeki gölgeli bir alana yerleştirin.

Ayrıca Lua, hareket algılamayamama ve bir QR kodunu okuyamama gibi durumlar için farklı ifadeler de kullanır.


Lua’yı internetten sipariş edebilirsiniz
akilli-saksi-lua-5.jpg

Lua için düzenlenen Indiegogo kampanyasında 11 gün kaldı. 111 $ karşılığında Mu Design internet sitesinden bir tane sipariş verebilirsiniz. Şirket, bu akıllı saksıları 2019 Aralık ayına kadar dağıtıma çıkarmayı planlıyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)