Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bir Ankete Göre Facebook, En Güvenilmeyen Sosyal Medya Platformu Oldu

Katılım
2 Haz 2019
Mesajlar
3,417
Tepkime puanı
6,736
Puanları
113
Yaş
45
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

nsider Intelligence tarafından yapılan 'ABD Dijital Güven Araştırması'nın sonuçlarına göre Facebook, en güvenilmeyen sosyal medya platformu oldu. En güvenilir iki platformsa LinkedIn ve Pinterest oldu.

Geçtiğimiz günlerde Insider Intelligence, 2020 yılı için Amerika Birleşik Devletleri'ni kapsayan ABD Dijital Güven Araştırması'nın sonuçlarını paylaştı. Araştırma şirketi tarafından tarafından yapılan araştırmada Faceobok LinkedIn, YouTube, Twitter, TikTok, Snapchat, Pinterest, Reddit ve Instagram, kullanıcıların duydukları güvene göre sıralandılar.
Insider Intelligence, paylaştığı sonuçların Mayıs 2018 ve 3 Temmuz tarihleri arasında yaşları 18-74 arasında olan 1.865 katılımcının verdiği cevaplara göre oluşturulduğunu söyledi. Araştırma, güvenlik, yasallık, topluluk, reklam deneyimi ve reklam uygunluğu olmak üzere 5 kategoride sonuç verdi.
Facebook en güvenilmeyen platform oldu

Insider Intelligence tarafından paylaşılan güvenlik kategorisinin sonuçlarıysa Facebook için oldukça kötüydü. Cambridge Analytica skandalının ardından büyük bir darbe yiyen Facebook, yayınlanan anket sonuçlarına göre kullanıcıların yukarıdaki 9 sosyal medya devi arasında en az güvendikleri platform oldu.

Ankete katılan 1.865 katılımcının yaklaşık %32'lik kısmı, Facebook'un kendilerinin gizliliğini ve verilerini koruduğu konusunda hemfikir olmadıklarını ifade etti. Öte yandan kullanıcıların %53'lük kısmı bu konuda Facebook'a güvendiğini söylerken %16'lık kısımsa bu konuda tarafsız kesimde yer aldı. Kullanıcıların aynı konuda verdikleri cevaba göre sosyal medya platformlarının sıralaması şu şekilde oldu:
  • LinkedIn (%73 hemfikir)
  • Pinterest (%64 hemfikir)
  • YouTube (%63 hemfikir)
  • Instagram (%63 hemfikir)
  • Snapchat (%62 hemfikir)
  • Reddit (%61 hemfikir)
  • Twitter (%60 hemfikir)
  • TikTok (%57 hemfikir)
  • Facebook (%53 hemfikir)
Reklamla etkileşime girmeden önce platformda gizlilik aranıyor

Araştırmanın bir diğer bölümündeyse kullanıcıların bir sosyal medya platformunda reklamla etkileşime girmelerinde kullanıcıların kararını en çok ne etkiliyor sorusunun cevabı verildi. Buna göre kullanıcıların bir platformdaki reklamla etkileşime girmeden önce en çok dikkate aldığı şey platformun gizliliklerini ve verilerini koruyup korumadıkları oldu.
 
Katılım
2 Haz 2019
Mesajlar
3,417
Tepkime puanı
6,736
Puanları
113
Yaş
45
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

malesef oyle :D benım hakkımda daha cok bılgılerı var sosyal medyam olmadıgı halde hahaha
 
Katılım
9 May 2019
Mesajlar
833
Tepkime puanı
911
Puanları
93
Yaş
32
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Ben de diyorum ki, başka merak ettikleri bilgiler de varsa göndereyim :)
 
Katılım
9 May 2019
Mesajlar
833
Tepkime puanı
911
Puanları
93
Yaş
32
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Henüz talep oluşturmadılar Baron..Talep oluşunca anında gönderecem :)
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)