Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bilmeniz ve Uymanız Gereken Teknoloji Kuralları

  • Konbuyu başlatan Muzik
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 3:31

Muzik

Teknoloji, hayatımızın her alanına girdi. E-posta, SMS gibi pek çok yöntemle birbirimizle iletişim halindeyiz. Her gün bunları kullanmak hayatı çok kolaylaştırıyor ama kimi zaman da istemeden kabalık etmemize neden oluyor. Aşağıdaki kurallara dikkat ederek istemeden birilerinin kalbini kırmanın önüne geçebilirsiniz.

Bilgisayarda-%C3%87al%C4%B1%C5%9F%C4%B1rken-Dikkat.jpgE-postalara cevap vermek

Kimi zaman gelen e-postalara cevap yazmak çok yorucu da olsa, mümkün olduğunca cevap vermek önemlidir. Bir e-postaya günlerce cevap vermemek karşınızdaki kişinin ondan kaçındığınızı düşünmesine neden olur.

E-posta göndermek

E-posta gönderirken onu kimlerin okuyacağını aklınızdan çıkartmayın. Herkese samimi e-posta gönderemezsiniz. Kimi e-postalarda yazım kurallarına ve yazı dilinize daha çok dikkat etmeniz gerekir.

Yemek masasında mesajlaşmak

Yemek sırasında mesajlaşmak, karşınızdaki insanların, onlardan sıkıldığınızı düşünmelerine neden olur.

Mağaza gezerken telefonda konuşmak

Alışveriş yaparken telefonda konuşmanız son derece doğal ama konuşmalarınızı başkalarının da dinlemek zorunda olmadıklarını aklınızdan çıkartmayın. Özellikle de para öderken telefonunuzu kapatmaya önem verin. Dikkatinizi çalışana verin ve teşekkür ederek oradan ayrılın.

Restoranda konuşmak

Bir restoranda yemek yerken telefonunuzla konuşmamaya çalışın. Eğer konuşmanız gerekiyorsa masadaki kişilerden müsade isteyin ve telefonunuzu dışarıda açın. İnsanların rahatlamak için restoranlara gittiklerini aklınızdan çıkartmayın.

Resim paylaşmak

Facebook, Instagram gibi sitelerde resim paylaşmak, arkadaşlarınızla iletişimde kalmanızı sağlar ama grup fotoğrafı paylaşıyorsanız, özellikle de fotoğraf alkollü bir ortamda ya da bir partide çekildiyse, fotoğrafı paylaşmanızın resimdeki herkes için uygun olduğundan emin olun. Herkes sosyal hayatlarının internette dolaşmasından hoşlanmaz.

Sohbet sırasında mesajlaşmak

Biriyle konuşurken bir yandan mesajlaşmak, karşınızdaki kişiye onunla ilgilenmediğiniz mesajını verir. Bu kaba davranışı yapmaktan kaçının.Bu kurallara uyarak, karşınızdaki kişiye saygısızlık yapmadığınızdan emin olabilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular