Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bilime Göre Neden Eylül Bebekleri En İyisidir?

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

7067


Neredeyse yine düşmek! Eylül harika bir ay çünkü herkes okula geri döndü. Ve şükürler olsun ki kabak baharatı mevsimi! Eğer bir eylül bebeğiniz varsa, bütün yaz gebe kalmanız için bir ödülü hak ediyorsunuz . Bunun kolay bir başarı olmadığını biliyoruz. Eylül bebeğinizi sevmek için daha fazla neden mi arıyorsunuz? Okumaya devam etmek!


OKULDA DAHA İYİSİNİ YAPARLAR
Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre , okulda daha iyisini yapma eğilimindedir. Belki de doğum günü kesintisi olan pek çok yerde eylül bebekleri sınıflarının en büyüğüdür. Bazı durumlarda, sınıftaki en küçük çocuklardan neredeyse bir yaş büyüktürler. Düşen bebeklerin seçkin okullara girme olasılıklarının yüzde 20 daha fazla olduğunu gösteren araştırmalar da var . Öyleyse paranızı biriktirmeye başlasanız veya bir sonraki noktaya dikkat edin.

DAHA ATLETİKLER
Eylül bebeğim var mı? Umarım bir spor ebeveyni olma fikrini tamamlamışsındır. Araştırmaya göre , Eylül bebekleri daha atletik olma eğilimindedir . Essex Üniversitesi Spor ve Egzersiz Bilimi Merkezi'nden Dr. Gavin Sandercock “Kuzey Yarımküre'de doğmuş çocuklar ile sonbaharda doğanlar biraz daha büyük kemik ve kas kütlesine sahip olma eğilimindedir” diye açıklıyor . “Daha fazla kasla başlıyorlar, daha erken aktif oluyorlar ve daha sonra atletizmle daha erken ilgileniyorlar. Olumlu bir döngü oluyor.”

BAŞLARI BELAYA GİRME OLASILIĞI DAHA DÜŞÜK
Okulda başarılı olduklarını gösteren aynı NBER çalışmasına göre, Eylül bebeklerinin genç yaşta yasalarla başlarının derde girme ihtimalleri daha düşük . " Okula Başlama Çağı ve Bilişsel Gelişim" araştırmasına göre , “Okula girişte daha yaşlı olmak, çocukların kolejlere ulaşma oranlarını arttırıyor ve çocuk suçuna maruz kalma olasılığını azaltıyor ”.

GENELDE İYİ İNSANLARDIR
Eylül bebeğiniz varsa, astrolojik olarak ya bir Başak (23 Ağustos - 22 Eylül) ya da Terazi (23 Eylül - 22 Ekim). Bakireler ayrıntı odaklı, pratik, sadık ve hassas olma eğilimindedir . Ayrıca hayata “metodik bir yaklaşımı” var. Terazi burcu, astrolojik sembolü bir ölçek olduğu için sosyal, barışçıl ve uyumludur. Bunlar aynı zamanda mükemmel problem çözücülerdir.

UZUN SÜRE YAŞAYABİLİRLER
Şikago Üniversitesi'nden araştırmacılara göre, eylül ve kasım ayları arasında doğan insanların 100 yaşını görme olasılıkları daha yüksektir. Araştırmacılar 1.500 asırlık insanla (100 yaş ve üstü insanlar) görüştüler ve bunların büyük bir kısmının bebek düşmüş olduğunu tespit ettiler. Soğuk algınlığı gibi mevsimsel enfeksiyonlara erken maruz kalma nedeniyle olabilir. Bu, bağışıklık geliştirmeye yardımcı olur.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)