Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Beyaz Ayakkabıları Temiz Tutma Yolları

Katılım
9 Eyl 2018
Mesajlar
1,257
Tepkime puanı
1,751
Puanları
113
Yaş
30
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Beyaz Ayakkabıları Temiz Tutma Yolları
Beyaz ayakkabıları, her zaman bembeyaz kalan insanlara hep imrenerek bakarız. Ama aslında onların da elinde sihirli bir değnek yok. Sadece beyaz ayakkabıları temiz tutma yolları nedirbiliyorlar. Şık ve sade kombinlerinize eşlik eden beyaz ayakkabılarınızın tertemiz kalması sizin elinizde. Siz de birkaç basit taktikle ayakkabılarınızın bembeyaz kalmasını sağlayabilirsiniz.

5120İşte beyaz ayakkabıları temiz tutma yolları;

  • Bembeyaz ayakkabınızın üzerinde küçük bir çizik görünce endişelenmeyin. Tek yapmanız gereken ılık su, sabun ve diş fırçasıyla lekeyi temizlemek. Böylelikle ayakkabınızın üzerinde hiçbir sorun kalmayacak.
  • Beyaz ayakkabılarınıza boya bulaşırsa sirkeyle onu çıkarabilirsiniz. Bir diş fırçasını sirkeye bandırın ve ayakkabınızın boya lekesi olan kısmını ovalayan. Sizi uğraştırmadan hemen temizlenecek.
  • Ayakkabılarınızı kesinlikle çamaşır makinesine atmayın. Çamaşır makinesinde ayakkabılar rahatlıkla eğilip bükülebilir. Bunun yerine ılık suyla elinizde yıkamak çok daha sorunsuz bir iş çıkaracaktır.
  • Eğer beyaz ayakkabılarınız diş fırçasıyla çıkmayacak derecede ağır kir lekelerine sahipse, ılık su ve sabunla ovalayın. İşe yarayacaktır.
  • Beyaz dantelli, desenli ayakkabıları çamaşır makinesiyle yıkamak kulağa basit ve cazip geliyor olabilir ancak bu ayakkabılarınıza zarar verecektir. Dantelleri, desenleri buruşabileceği gibi aynı zamanda çıkabilir. Bunun yerine 10 dakikanızı ayırıp, ılık su ve sabunla halletmeniz de fayda var.
  • Yeni yıkadığınız ayakkabınızın hemen kurumasını istiyorsanız ve içinde nem kalsın istemiyorsanız kurumaya bırakmadan önce içine kağıt havlu ile doldurun. Nemi ve ıslaklığı çok daha hızlıca alacaktır.
  • Ayakkabınızın üzerine yanlışlıkla yağ dökmüş olabilirsiniz. Yağ lekeleri inatçı ve sinir bozucu olurlar. Bu durumda sabun işe yaramayabilir. Çözüm için ayakkabınızı şampuan ve ılık suyla birlikte diş fırçası kullanarak ovalayın.
  • Beyaz ayakkabılarınızı dışarıda bırakmamalısınız. UV ışınları, ayakkabınızın solmasına ve renginin hasar görmesine sebep olabilir. Ayakkabınızı elinizden geldiğince karanlık ve kapalı bir ortamda tutmaya çalışın.
  • Beyaz ayakkabıları çamaşır suyu ile yıkayabilir miyim diye merak eden insan sayısı oldukça fazla. Elbette yıkayabilirsiniz. Ancak saf çamaşır suyu, ayakkabının rengine ve kumaşına zarar verebilir. Bu duruma engel olmak için çamaşır suyunu, su ile karıştırın ve diş fırçasıyla ayakkabınızı ovalayın.
 

Absnthe

www.Mevsim.Org
uye
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,891
Tepkime puanı
3,454
Puanları
113
Web sitesi
www.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Ögrendigim İyi Oldu bak :)
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular