Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Beni Unutma Çiçeği Nasıl Yetiştirilir ?

Katılım
9 Eyl 2018
Mesajlar
1,257
Tepkime puanı
1,751
Puanları
113
Yaş
30
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Beni unutma çiçeği nasıl yetiştirilir soğuktan koruyun!
Beni unutma çiçeği asıl yetiştirilir? Ot yapılı bitki olarak bilinen unutma beni çiçeğinin nasıl yetiştirileceğini sizler için hazırladık.
4848Unutma beni çiçeği yani bir diğer adıyla fare kulağı çiçeğini duymuş muydunuz? İsmini fare kulağına benzemesinden dolayı alan bu çiçeğin adı değişik bir hikayeden geliyor . Efsaneye göre bu küçük çiçeklerin Allah'a yalvararak Unutma Beni Allah'ım diye dua ettikleri ve bu nedenle adının unutma beni çiçeği olarak anıldığı söyleniyor. Sizde evinizde bu güzel çiçeğe yer vermek istiyor fakat nasıl yetiştirileceğini bilmiyorsanız haberimizin detayına göz atabilirsiniz. Peki unutma beni çiçeği nasıl yetiştirilir? İşte tüm merak edilenler!

GÜNEŞ SEVEN HAVADAR ORTAMLARDAN HOŞLANIR

Unutma beni çiçeği yapısı gereği karasal iklimden hoşlanan bir çiçek değildir. Bol miktarda güneş seven bu bitki havadar ortamlardan hoşlanır. Bu çiçeği besleyecekseniz sakladığınız yerin havadar olmasına ve güneşli olmasına özen göstermelisiniz.

PENCERE ÖNÜNDE MUHAFAZA EDEBİLİRSİNİZ

Evde yetiştirmek isterseniz terasta bakımını yapabilirsiniz. Bu çiçekleri pencere önlerinde muhafaza edebilirsiniz.

ÇİÇEĞİN YERİNİ BEĞENİP BEĞENMEDİĞİNE DİKKAT EDİN

Bu çiçeğin ömrü 2 yıl kadardır. Çiçeğinizin uzun ömürlü yaşamasını istiyorsanız bulunduğu ortamda hava akımının olmasına özen göstermelisiniz. Çiçeğinizin yerini beğendiğinden emin olmalısınız. Yerini beğenip beğenmediğini yapraklarının renginden anlayabilirsiniz. Eğer mat ve soluksa yerini beğenmemiş demektir.

ÇİÇEĞİNİZİ SOĞUKTAN KORUMAYA ÖZEN GÖSTERİN

Güneş almasına ve susuz kalmamasına özellikle dikkat edin. Bunun yanı sıra kışın yapraklarını döken beni unutma çiçeği yazın yeniden açacaktır. Kış boyuncada çiçeğinizi soğuktan korumaya özen gösterin.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)