Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ben Harper

Katılım
14 Eyl 2018
Mesajlar
2,971
Tepkime puanı
870
Puanları
113
Yaş
42
Konum
istanbuL
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Harper gitar çalmaya memleketi olan Claremont'ta başlamıştır. Zamanla slide guitar ve Weissenborn tipi gitarları çalmada ustalaşmıştır. Gençliğinde arkadaşı gitarist Tom Freund ile birlikte (Pleasure and Pain) isimli Gramophone record|LP albümünü çıkarmıştır. Bu albüm denemesinden sonra, Harper Virgin Records ile bir kayıt anlaşması yapmış ve böylece Welcome to the Cruel World (1994) adlı albümü ortaya çıkmıştır.
Bu albümü üniversiteli gençlerin favorilerinden birisi olan ve bugüne kadarki en iyi parçaları listesine bu albümden bir çok parça giren Fight For Your Mind (1995) adlı albümü izlemiştir.
1999 yılında Santa Barbara Bowl'da, Harper o zamana dek tanınmayan ve henüz kayıt yapmamış olan Jack Johnson ile tanışmıştır. Harper Johnson'ın 12 adet demo parçasının olduğu kaseti yapımcısı olan J.P. Plunier'a iletmiştir ve böylece Johnson da ilk albümünü çıkarmıştır.
Kariyerinin henüz başından itibaren Avrupa'da kendi ülkesine göre daha fazla ilgi çekmiştir. ABD'de iyi bilinen bir sanatçı iken, Fransa, Almanya, İsviçre ve Hollanda gibi Avrupa ülkelerinde bir yıldız olmuştur. Sanatçı Türkiye'de de iki sefer Ankara ve İstanbul'da olmak üzere konserler vermiştir.
2006 yılında, Harper Billboard Listeleri'nde 7.nci sıraya kadar yükselen Both Sides of the Gunalbümünü çıkarmıştır. şu sıralar "Ben Harper and Relentless7" grubuyla birlikte gerçekleştirdiği projesinin son meyvesi White Lies for Dark Times adlı yeni albümle sevindirmiştir.​
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular Forum Tarih
Markus Muzik&Grupları 0 248
Markus Muzik&Grupları 0 264

Benzer konular