Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bazıları Neden Grip Olmuyor ?

Muzik

images


Grip virüsü öksürme ve hapşırma sonucu etrafa yayılan ufak parçacıklar ile yayılıyor. Basit bir öksürük bile 100.000 virüs parçacığının havaya yayılmasına yetiyor. Burnunuzu silerken bu sayı 2 milyona kadar çıkabiliyor. Dahası oldukça bulaşıcı olan bu virüs toplumun % 5-15’ini etkiliyor.


Virüse karşı herkes farklı bir reaksiyon gösteriyor. Bazıları yatağa düşecek kadar hasta olurken, genel nüfusun % 30-50’lik kısmı direnç gösterebiliyor. Yani virüs bu kişilerin vücudundan kolayca atılabiliyor.

Amerikalı bilim adamları, grip virüsünden etkilenen kişilerdeki genleri incelediler. Araştırma kapsamında mevsimsel grip salgınına neden olan H3N2 virüsüne yakalanmış 17 gönüllü inceleme altına alındı. 5 günlük süre boyunca her 8 saatte bir kan örnekleri alındı. Sonuç olarak 17 enfekte kişiden 9’unun hasta hissettiği gözlemlendi. Diğerleri ise hiçbir hastalık belirtisi göstermesi. Bu reaksiyon farklılığının sebebinin genlere bağlı olduğu ortaya çıktı.

Hasta olan kişilerde enflamatuar bileşikler ve stres reaksiyonlarında rol oynayan genlerin aktif hale geldiği gözlemlendi. Sağlıklı bireylerde ise anti-enflamatuar tepki veren genlerin harekete geçtiği kaydedildi.
 
Katılım
19 Haz 2017
Mesajlar
12
Tepkime puanı
35
Puanları
13
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Her insanin immun sistemi farklilik gostermekle birlikte bu deneye katilan insanlarin deneyin icerigini bildikleri icin ; anksiyete bozuklugu kavrami gozardi edilmis. Bahsettiginiz uzere psikolojik genlerin rol ustlenip stres faktorunu ortaya cikarmasi hastaligi tetikleyebilir. yani demem o ki; bu deney bir sey ifade etmiyor ya da sallama haber.
 
Katılım
23 Tem 2017
Mesajlar
440
Tepkime puanı
350
Puanları
63
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Yahu Hastalandigin da O Hastalik Icin Gereken Ilac neyse Doktorunuza Basvurup Onu Kullanin Boyle Internetten Asparagas Haberlerin Pesinden Gitmek Dogru Degil Bence...
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)