Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Battlefront 2, 19 Milyon Oyuncu Barajını Aştı

Fineas

Epik
uye
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
5,415
Puanları
113
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Battlefront 2’nin Epic Games Store üzerinden ücretsiz olarak dağıtılmasının ardından, oyuncu sayısının 19 milyona ulaştığı açıklandı.


Battlefront 2, 2017 yılında piyasaya sürülmüştü. EA yayıncılığında ve Battlefield serisinin arkasındaki stüdyo DICE geliştiriciliğinde hazırlanmıştı. Fotorealistik görüntüleri ve hızlı oynanabilirliğine rağmen, içerdiği bazı sorunlar nedeniyle eleştirilerin odağı olmuştu.


Özellikle Loot Box kavramı yüzünden Battlefront 2 birçok oyuncuyu kaybetmişti. Ancak birkaç yıl içerisinde oyuna gelen ücretsiz güncellemeler ve Loot Box üzerinde yapılan yeni çalışmaların ardından, kendine has bir kitleyle yoluna devam etmişti.

Bildiğiniz üzere Battlefront , birkaç hafta önce Epic Games Store üzerinden ücretsiz olarak dağıtıldı. Oyuna rağbet o kadar yüksek oldu ki EA, talebe yetişemeyerek oyun için yeni serverlar açmak durumunda kaldı.


EA Star Wars Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuru sayesinde Battlefront 2’nin 19 milyon oyuncuyu geçtiği de oyuna olan ilginin ne kadar artmış olduğunu gösterdi.

Battlefront 2’nin Tekrar Yükselişi

Oyun çıktığında ana hikaye moduyla biraz vakit geçirmiş ve sonrasında Multiplayer kısmında aradığını bulamamış biri olarak; etrafımdaki oyuncu arkadaşlarımın da bu promosyondan yararlanıp oyuna girmesiyle, Battlefront 2’ye dönüş yapmıştım.

Açıkçası yıllar içerisindeki güncellemeler ve düzenlemelerle ayakları yere daha sağlam bir oyunla karşılaştım. 19 milyon oyuncuya ulaşıp bunu koruyabilmiş olması marka açısından önemli.

Bildiğiniz üzere EA ve Disney arasındaki Star Wars oyun anlaşmaları 2023 yılında bitecek. Disney, Lucasfilm Games yapılanması ile Star Wars oyunlarının lisanslarını yeni firmalara dağıtmaya başladı. Battlefront 2’ye olan bu rağbetin ardından, EA ve DICE yeni bir oyun için çalışmalara başlayabilir. Şu aşamada Battlefront 2 için bir güncelleme gelmeyeceği biliniyor. Oyuna olan destek 2020 yılında sona ermişti.


Oyuncu topluluğunu fazlasıyla geri kazanan Battlefront 2, Epic Games Store’un promosyonu sayesinde mükemmel bir geri dönüş yaptı (Empire Strikes Back adeta!). Eğer EA ve DICE yeni bir oyun yapacaklarsa, geçmişte yaşadıkları hatalardan ders çıkarıp hali hazırda edindikleri oyuncuları doyuracak bir oyunla karşımıza çıkmalılar diye düşünüyorum. Mesela o eski, meşhur 2005 yılında çıkan Battlefront 2’deki gibi tek oyuncuya yönelik uzun süreli hikayeler ve modlarla daha da ilgi çekici kılınabilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)