Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bankalarda konut kredisi faiz oranları 1.5’in altına çekildi

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Konut kredisi faiz oranlarının düşme eğilimi devam ediyor. Konut kredisi faiz oranları %1,5’in altına indi! En uygun konut kredisi faiz oranları vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı…

Konut Kredisi Faiz Oranları %1,5’in Altına İndi!

Bilindiği gibi konut kredisi faiz oranlarının bir dönem çok yüksek seviyelere ulaşması sonrasında şimdilerde ise faiz oranlarının düştüğüne tanıklık ediyoruz. Ortalama olarak 5 haftadır yavaş yavaş düşen konut kredileri bu hafta %1,5’in altına inmiş durumdalar. Konut kredisi faiz oranları ortalaması ise %1,96 seviyesine kadar düştü. Dün bankalar tarafından açıklanan konut kredilerinde Vakıfbank’ın sunduğu ürün dikkat çekti. Sarı Panjur konut kredisi kampanyası kapsamında verilen kredilerin faiz oranı %1,49 oranında uygulanmaya başlandı. En düşük tabela konut kredisi faiz oranı ise Ziraat Bankası tarafından %1,5 oranında sunuluyor. Benzer şekilde enflasyona endeksli konut kredisi faiz oranı da %1,5 oranında uygulanıyor.
5692


Konut Kredisi Hesaplama Kredi
Pazarı’nda yer alan araştırmalar ışığında an itibari ile en uygun konut kredisi faizi üzerinden çekilen 150.000 TL tutarındaki kredilerde 10 sene vade ile aylık geri ödeme tutarı 2690 TL ve toplam geri ödeme tutarı 322.000 TL olarak gerçekleşiyor.

Faizlerde İndirim Sürecek
Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemlerini alması sonrasında ABD’nin yaptırımlarını uygulaması beklentisi bulunurken, alışveriş gerçekleşmesine rağmen herhangi bir adım atılmadı. Piyasalar sakin bir şekilde seyrine devam etti. TCMB’nin 28 Temmuz tarihinde gerçekleştireceği Para Politikası Kurulu toplantısında ise faiz indiriminin yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Diğer yandan Merkez Bankası’nın faiz indirim beklentisini 400 baz puana çıkardığı görülüyor. Yapılan tahminlere göre enflasyonda tek haneli rakamlara inilmesi durumunda konut kredisi faiz oranlarının da %1 seviyesinin altına ineceği ön görülüyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular Forum Tarih
Minikçe Ekonomi 0 302

Benzer konular