Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bahcesindeki Fare Ailesini Keşfedip onlar İcin Villa Yapan Koca Yürekli İnsan

Absnthe

www.Mevsim.Org
uye
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,891
Tepkime puanı
3,454
Puanları
113
Web sitesi
www.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Yaşam alanımızda bulunan minik dostlarımızı genellikle düşman olarak görmeye meyilliyiz. Bahçesinde yaşayan fareler için minyatür bir villa inşa eden adam ise biraz farklı bir bakış açısına sahip. Vahşi yaşam fotoğraflarına meraklı ev sahibi Simon Dell, fareler için hazırladığı tatlı yuvanın fotoğraflarını da paylaştı. Fotoğraflarlardan kazandığı gelir, farelerin evini finanse etmeye de yetti.

İngiltere’de yaşayan fotoğraf meraklısı bir adam, bahçesinde yaşadığını keşfettiği fare için minyatür bir villa hazırladı
ev-sahibi.jpg


Renkli karelerle sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar, minik dostlarımıza hangi gözle bakmamız gerektiğine dair de fikir veriyor.Bahçeside çiçek fotoğrafı çekerken toprağın hareket ettiğini fark eden Simon Dell, tatlı bir fare yuvasına rastlıyor
bahce-fare.jpg


Tatlı orman fareleri için fıstıklardan bir ziyafet hazırlayan Simon, küçük misafirlerini beklemeye koyuluyor
fare-ailesi.jpg


O anda yuvasından çıkan minik fare için bir yuva yapmaya ve onu beslemeye karar veriyor
fare.jpg
Daha önce hayvan fotoğraflarına dair tecrübeli olan Simon, minik orman fareleri için sevimli bir yuva inşa ediyor
yuva.jpg


Bahçesindeki ağaçları kullanarak farelere lüks villalar hazırlayan Simon, sahiplendiği hayvanları düzenli olarak besliyor.

İlk başta özel villasında tek başına yaşayan fare, şimdi kocaman bir aileye sahip
minyatur.jpg


Bir süre özel villasında kaldıktan sonra ortalıktan kaybolan, kendine bir eş bulduktan sonra ise geri dönen fare, bahçeye renk katıyor. Kısa bir süre sonra bahçedeki fare popülasyonu artmaya başlamış. Şu sıralar farelerden biri daha hamile.

Simon’ın bahçesi; kuşlar, tilkiler, sincaplar, köstebekler gibi birçok hayvan için uğrak bir yer
fotografci.jpg


Minik farelerin güvenliği için de özel önlemler alan Simon, yuvalara birkaç giriş yapmış. Böylelikle tehlike anında fareler rahatlıkla kaçabiliyor.

Hayvanları seven ve vahşi yaşama dair fotoğraflar çekmekten hoşlanan Simon, çektiği fotoğrafları sosyal medya hesaplarında paylaşıyor


Fotoğrafçılıkta bir kariyer yapmayı hedefleyen hayvansever Simon, aldığı yeni lenslerle çekim kalitesini arttırmaya devam ediyor. Bahçesini her geçen gün daha güzel bir hale getirdiğini de belirtmekte fayda var.Tatlı fareleri genellikle doğal besinlerle besleyen Simon, popülasyonun hızla arttığını söylüyor


Soğuk kış günlerinde farelerin hayatta kalabilmesi için önemler alan Simon, hazırladığı süslerle de fare villalarını estetik bir görünüme kavuşturmaya devam ediyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)