Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bahamalar

  • Konbuyu başlatan Mia
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:03

Mia

bayan
Katılım
26 Eyl 2016
Mesajlar
654
Tepkime puanı
15
Puanları
0
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Bahamalar


Resmî adı Bahama Uluslar Topluluğu’dur. Başkenti Nassau olan ülkenin, nüfusu 287 548 (2000), yüz ölçümü 13 880 km2dir. Meşrutî monarşiyle yönetilen ülkenin para birimi Bahama dolarıdır. Çoğunluğu Hristiyandır ve resmî dili İngilizcedir.

Bahamalar, Atlas Okyanusu’nda, Florida’nın doğusunda yer alır. Deniz ötesi komşuları, batıda ABD, güneyde Küba’dır. Ülkenin kişi başına düşen ulusal geliri, 1998 yılı verilerine göre, 20 000 $’dır. Zorunlu eğitim süresi 10 yıl olup ortalama insan ömrü 73 yıldır.

Bahama’nın en büyük kenti, başkenti olan Nassau’dur. Atlas Okyanusu’nun batısında kuzeybatı-güneydoğu doğrultusunda yer alan 700 ada ve iki bini aşkın ad****tan oluşur. Gulf Stream akıntısından etkilenen astropikal iklim egemendir. Gelinduvağı, yasemin, orkide ve zakkum gibi, zengin tropikal bitki örtüsüne sahiptir. Tuz ülkenin en önemli doğal kaynağıdır.

Sebze, meyve gibi tarım ürünleri de bulunan ülkenin endüstrisi turizm, rom ve ilâç üretimine dayanır. Ülkenin başlıca kentleri Nassau ve Freeport’dur.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)