Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Aşk Gelip Geçer Ama Gerçek Dostluk Sonsuza Dek Kalır

Muzik

eliyle-kalp-yapan-kizlar-e1536092882491.jpg


Bir sevgili arkadaşlarınızın yerini alınca ne olur? Arkadaşlarınızı bir ilişki için bıraktığınızda gerçekten neler kaybedersiniz? Hem aşk hem de gerçek dostlar için zaman ayırmak sağlıklı bir ilişki için çok önemlidir.
Yeni bir ilişkiye başladığınızda arkadaşlarınız için eskisi kadar vakit ayıramamanız normaldir. Kör kütük aşık olduğunuzda sevgilinizle yaptığınız planlar size daha ilginç gelir.

Bu insanı gerçekten tanımak ve ilk heyecanlı anların tadını çıkarmak istersiniz. Bu durum, ilginizi daha çok çeken yeni bir durumdur, ama kesinlikle arkadaşlarınızı tamamen terk etmemelisiniz.

Robin Dunbar’ın başlarında olduğu bir grup araştırmacı bu konuda çalışma yapmıştır. Bu çalışma, sevgiliniz olduğunda beş yakın arkadaşınızdan ikisini kaybettiğinizi ortaya çıkarmıştır. Ayrıc, arkadaşlarına vakit ayıran ve kişisel zaman geçirmeye özen göstern çiftlerin ilişkilerde daha çok tatmin olduklarını söylemektedirler.
Bu durum, kişiler kendilerini mutlu eden ve rahat hissettiren şeyleri yapmak için zamanlarını bölmeyi öğrenirler. Bunun sonucunda bu hisleri ilişkilerine getirirler ve ilişkileri güçlenmiş olur.

Aşk gelip geçicidir ama gerçek dostluk zamanla yok olmaz. Bu yüzden, nerede ve ne zaman olursa olsun arkadaşlarınızla vakit geçirmeniz çok önemlidir. Robin Dunbar’ın yaptığı çalışmaya göre %100’ünüzü sevgilinize vermek yerine vaktinizi bölmeyi seçmek size iyi gelecektir.
Ama bu da sevgilinizi önemsememeniz anlamına gelmez. Sadece zaman zaman diğer sevdiklerinizle de vakit geçirmeye dikkat etmeniz gerekir.
Aşk için her şeyi bırakmak
Bu çok yaygın bir durumdur ve ilk bakışta romantik gözükebilir. Ama aşk için her şeyi bırakırsanız kendinizi de bırakmış olursunuz. Bunu “birlikte olmak” için yaparsınız ama bu iki insanın birlikte olması değil; daha çok yapışmasıdır. Bireyselliğinizi kaybettiğinizde ve bir birlik yarattığınızda: iki tam olmayan insan bir araya geldiğinde eksikliklerini gizlemiş olur.

dovmeli-cift-el-e1536092956450.jpg

Aşk bu değil. Aşk, sevgilinizin kendiyle zaman geçirmesine, arkadaşlarına ve kendi hayatı olmasına saygı göstermektir. O, bunları sizle birlikte paylaşmayı seçmiştir ama tamamen birbirine bağlı olmayı değil. Güven ve iletişim, olumsuz sonuçlar doğurmadan, çiftlerin ilişki dışında kişisel alanları olmasını sağlar.
“Aşk için her şeyi bırakıyorum” demek, bencil bir karardır. Ayrıca ilişkiniz biterse yapayalnız kalabilirsiniz. Bu da sadece ayrılmayı zorlaştıran bir şeydir.
Hobilerinize, kendi alanınızı oluşturmaya ve arkadaşlıklarınıza emek vermeye vakitayırmanız gerekir. Bize güvenin: bu sayede daha dolu dolu bir hayatınız ve paylaşacak daha çok şeyiniz olacak. Bunu asla unutmayın.
Gerçek dostluk da zaman ister
Kalıcı arkadaşlıklar anlayış gerektirir ve aynı zamanda aynen bir ilişki gibi zaman alır. Beraber geçirdiğiniz süre istediğiniz kadar uzun olmasa da, bu o zamanın dürüstlük ve sevgiyle dolu kaliteli bir süre olması için daha fazla sebeptir. Tadını çıkarın.
yatan-kiz-arkadaslar-e1536093271589.jpg

Dostluk da bir sevgi türüdür. Bu yüzden bunun da üzerinde çalışmalı, ilgi göstermeli ve bir çiçek gibi ona bakmalısınız. Bu sizin seçiminizdir. Sadece yeni bir ilişkiye başladınız diye bu harika bağın kopmasına izin vermeyin.
Bir arkadaşınızın sizi ilişkisi için terk ettiğini ve sonra da kaybolan zamanı telafi etmek için döndüğünü düşünmek bile zordur. Çünkü kimse terk edilmek istemez. Önemli olan şeyse şudur: gerçek dostluk sonsuza dek sürer.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular