Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Apple'ın kurucu ortağı YouTube'u Bitcoin aldatmacasından dava açtı

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Steve-Wozniak-youtube-dava-açtı.jpg

Apple'ın kurucu ortağı Steve Wozniak, dolandırıcıların insanları dolandırmak için resimlerini ve videolarını kullanmalarına izin verdiği iddiasıyla YouTube'a dava açıyor.

Bir Twitter hack kullanılan birine benzer aldatmaca, insanların kripto para birimi göndermek istedi, yanlış sahte iki kat daha fazla geri alacağına söz verdi.

Bay Wozniak, YouTube'u sorunla başa çıkmaktan suçladı.

Yanıt olarak YouTube'un sahibi Google, kötüye kullanımı "ciddiye" aldığını ve hilekarlıkla ilgili hızlı bir şekilde harekete geçtiğini söyledi.

Suç faaliyeti

Şikayet, YouTube'da "büyük" dolandırıcılığın devam ettiğini ve on milyonlarca dolarlık kripto para biriminin çalındığını iddia ediyor.

Bay Wozniak'ın yanı sıra, hukuk firması Cotchett, Pitre ve McCarthy de ABD, İngiltere, Kanada, Japonya, Malezya, Çin ve Avrupa'dan dolandırıcılıktan etkilenen 17 kişiyi temsil ediyor.

Wozniak yaptığı açıklamada, "YouTube bunu makul bir ölçüde durdurmak için hızlı hareket etmiş olsaydı, şimdi burada olmazdık.

"YouTube, Google gibi, algoritmalara güveniyor gibi görünüyor ve bu suç faaliyetlerinde hızlı bir şekilde özel yazılımların kullanılmasını gerektirecek özel bir çaba yok.

"Bir suç işleniyorsa, onu durdurabilecek insanlara ulaşabilmelisin."

'Büyük Dolandırıcılık Davası'
Bu tür dolandırıcılıkların ne kadar yaygın olduğunu tahmin etmek zordur.

Ancak geçen ay, dolandırıcıların Elon Musk'ın Space X YouTube kanalını taklit ederek ve görüntüleyenlerden Bitcoin göndermelerini isteyen canlı akışlı bir etkinliğe ev sahipliği yaparak en az 150.000 dolar (117.000 £) çaldı.

Kripto para izleme servisinden bir rapor olan Whale Alert, dolandırıcıların 2020'nin ilk altı ayında Bitcoin'de 24 milyon dolar kazandığını öne sürdü.

Avukat Joe Cotchett. Bay Wozniak'ı temsil eden YouTube dolandırıcılığını son Twitter hack'iyle karşılaştırdı.

"Twitter 130 ünlü hesap büyük bir kesmek ile vurulduğunda, bir gün içinde Bitcoin aldatmacasını kapatmak için hızlı oldu," dedi.

"Tam aksine, şikayet YouTube'un bilerek Bitcoin dolandırıcılığının aylarca devam etmesine izin verdiğini iddia etti ve hedefli reklamlar satarak ondan kâr elde etti."

Kripto para birimi şirketi Ripple Labs tarafından getirilen benzer bir durumda, YouTube'un yasal ekibi, platformun üçüncü taraflar tarafından sağlanan herhangi bir içerikten (dolandırıcılık dahil) sorumlu olmadığını savundu.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)